معامله ۵.۳ میلیارد دلاری اوراکل و میکروس سیستم قطعی شد

معامله ۵.۳ میلیارد دلاری اوراکل و میکروس سیستم قطعی شد

همکاران سیستم- اوراکل اعلام کرده است قصد دارد شرکت میکروس سیستم (Micros Systems) را که تولیدکننده راهکارهای فروش فروشگاهی است، به قیمت ۵.۳ میلیارد دلار خریداری کند. پیش از این شایعاتی درباره این معامله منتشر شده بود، اما اوراکل آنها را تایید نکرده بود.
به گزارش وب‏سایت pcworld، پس از شدت گرفتن گمانه‌‏زنی‏‌ها درباره این معامله، بالاخره اوراکل تایید کرد که شرکت میکروس سیستم را به قیمت ۵.۳ میلیارد دلار خواهد خرید. شرکت میکروس سیستم طیف متنوعی از محصولات، از دستگاه‏‌های فروش فروشگاهی (PoS) گرفته تا نرم‌‏افزارهای بک‏‌آفیس را تولید می‏‌کند که مورد استفاده هتل‌‏ها، رستوران‏‌ها، فروشگاه‌‏ها و صنایعی از این دست است. این شرکت در حال حاضر ۶۶۰۰ نفر را در استخدام خود دارد و سال گذشته توانسته است درآمد خود را به ۱.۲۷ میلیارد دلار برساند.
بر اساس اعلام اوراکل، ارزش کلی این معامله ۵.۳ میلیارد دلار است، اما سرمایه نقدی که نصیب میکروس سیستم می‏‌کند ۴.۷ میلیارد دلار است. این بزرگترین معامله شرکت اوراکل پس از خرید شرکت سان میکروسیستم است. اوراکل چند سال پیش برای خرید شرکت سان ۷.۴ میلیارد دلار پرداخت کرده بود.
مارک هود، رئیس شرکت اوراکل در بیانیه‏‌ای در این مورد گفته است: پیش‌‏بینی ما این است که با خرید این شرکت بتوانیم مزایای فوق‌‏العاده‌‏ای را برای شرکت‏‌های فعال در صنایع هتلداری و فروشگاهی عرضه کنیم.
شرکت میکروس سیستم در این حوزه دارای رقبایی مثل ان سی آر (NCR)، پار تکنولوژی (Par Technology) و پوسرا اچ‏دی‏ایکس (Posera-HDX) است. خرید این شرکت ممکن است رقبای اوراکل، مثل سیلزفورس و سپ را نسبت به خرید این شرکت‏‌ها و یا افزایش شراکت با آنها ترغیب کند.