معامله ۴.۳ میلیارد دلاری دو شرکت عرضه‌کننده نرم‌افزارهای کسب و کار در آمریکا

معامله ۴.۳ میلیارد دلاری دو شرکت عرضه‌کننده نرم‌افزارهای کسب و کار در آمریکا

همکاران سیستم- مدیران شرکت تیبکو (Tibco Software)، یکی از تولیدکنندگان نرم‌افزارهای تجاری و کسب و کار موافقت کرده‌اند این شرکت را به قیمت ۴.۳ میلیارد دلار به شرکت Vista Equity بفروشند.به گزارش خبرگزاری رویترز شرکت خصوصی Vista Equity موفق شده است شرکت تیبکو را به قیمت ۴.۳ میلیارد دلار خریداری کند. شرکت ویستا قرار است به ازای هر سهم تیبکو ۲۴ دلار به سهامداران این شرکت بپردازد. انتشار این خبر باعث شده است ارزش سهام تیبکو در بورس با ۲۱.۴ درصد رشد به بیش از ۲۳.۵ دلار برسد.

شرکت تیبکو از جمله مهم‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگ است که پس از شرکت‌هایی مثل Compuware و یا BMC توسط یک شرکت خصوصی خریداری می‌شود. این شرکت که در کالیفرنیای آمریکا مستقر است نرم‌افزارهایی مثل نرم‌افزار مدیریت موجودی انبار عرضه می‌کند که مورد استفاده شرکت‌ها و کسب و کارها است. ارزش سهام این شرکت در یک سال گذشته با افت ۲۵ درصدی مواجه شده بود، چرا که موقعیت محصول شاخص این شرکت که پلت‌فرم Spotfire نام دارد، توسط شرکت‌های رقیب تضعیف شده است. تیبکو در آگوست امسال برای رهایی از افت درآمدی به بازنگری راهبردهای خود روی آورد.

شرکت Vista Equity نیز یک شرکت خصوصی است که بر حوزه نرم‌افزارها و فناوری‌های کسب و کار تمرکز کرده است. تعهدات سرمایه‌ای این شرکت بالغ بر ۱۳.۵ میلیارد دلار است.

بر اساس این گزارش، دو شرکت ویستا و تبیکو توافق کرده‌اند پرونده ادعام خود را در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی ببندند. مقامات تیبکو ادعا کرده‌اند بیش از ۲۰ خریدار متقاضی خرید این شرکت بوده‌اند. تیبکو با شرکت ویستا شرط کرده است در صورتی که پیشنهاد بهتری برای خرید دریافت کند بیش از ۱۱۶ میلیون دلار به عنوان جریمه فسخ قرارداد به وبستا بپردازد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *