معامله یک میلیارد دلاری دو شرکت عرضه کننده راهکارهای مدیریت عملکرد

همکاران سیستم- شرکت رایوربِد (Riverbed) اعلام کرده قصد دارد شرکت اوپ نت (Opnet) را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کند. این دو شرکت که به ترتیب در سان فرانسیسکو و مریلند آمریکا مستقر هستند، در زمینه طراحی و عرضه راهکارهای مدیریت عملکرد نرم افزارهای کاربردی و شبکه‌ها فعالیت می‌کنند.
به گزارش وب سایت itworld، انجام این معامله یک میلیارد دلاری به شرکت رایوربد کمک می‌کند تا راهکارهای مدیریت عملکرد نرم افزاری خود را توسعه دهد. شرکت اوپ نت بیشتر در زمینه طراحی نرم افزارهای مدیریت عملکرد شبکه‌ها تخصص دارد و قرار است به رایوربد کمک کند تا در بازار راهکارهای شبکه‌ای سهمی به دست آورد.
براساس این گزارش، شرکت رایوربد قرار است به ازای هر سهم اوپ نت حدود ۴۳ دلار به هر کدام از سهامداران این شرکت بپردازد. ۳۶.۵۵ دلار از این مبلغ به صورت نقدی پرداخت خواهد شد و بقیه نیز در قالب ۰.۲۷۷۴ درصد از هر سهم رایوربد به آن‌ها اعطا خواهد شد.
شرکت رایوربد اظهار امیدواری کرده است تا پایان سال جاری بتواند این معامله یک میلیارد دلاری را به سرانجام برساند. جری کنلی، مدیرعامل و رئیس رایور بد در این زمینه گفته است: این خرید رایوربد را به شرکتی با درآمدهای میلیارد دلاری تبدیل می‌کند.
شرکت اوپ نت درآمد خود سه ماهه منتهی به سپتامبر امسال را ۴۷ میلیون دلار اعلام کرده بود. به گفته مقامات این شرکت این درآمد حدود ۲ میلیون دلار بیشتر از درآمد سه ماهه سوم پارسال بوده است.