مشکل به‌روزرسانی خودکار ویندوز در سامسونگ برطرف می‌شود

مشکل به‌روزرسانی خودکار ویندوز در سامسونگ برطرف می‌شود

همکاران سیستم- شرکت سامسونگ اعلام کرد به‌زودی ابزاری ارائه می‌کند تا مشکل بخش SW Update که باعث جلوگیری از به‌روزرسانی خودکار سیستم Windows Update می‌شد را از بین ببرد.به گزارش وبسایت itp، هفته گذشته یک کارشناس مستقل امنیتی از غیرفعال شدن تصادفی قابلیت پشتیبانی خودکار مایکروسافت در رایانه‌های سامسونگ خبر داد و اعلام کرد که مقصر اصلی این اتفاق برنامه‌ای موسوم به Disable_Windowsupdate.exe است که به عنوان بخشی از سیستم SW Update فعالیت می‌کند. سیستم SW Update یک قابلیت اختصاصی برای به‌روزرسانی رایانه‌های شخصی تولید شده در شرکت سامسونگ است.
این کارشناس توضیح داد که غیرفعال شدن Windows Update باعث می‌شود تا دستگاه در مقابل انواع حملات سایبری آسیب‌پذیر باشد.
یکی از مهندسان پشتیبان فنی سامسونگ توضیح داد به خبرگزاری The Register توضیح داد که برنامه مذکور با غیرفعال کردن قابلیت داخلی ویندوز باعث می‌شود تا سیستم خودکار مایکروسافت برای وصله کردن حفره‌های امنیتی در درایورهای پیش‌فرض سامسونگ غیرفعال شود و در عوض ابزارهای عرضه شده توسط کارشناسان سامسونگ به کار گرفته شوند.
به هر حال، بیانیه رسمی که هم‌اکنون توسط سامسونگ منتشر شده است نشان می‌دهد که این شرکت سیستم Windows Update را غیرفعال نکرده و از کاربران خواسته است که اگر در این زمینه مشکلی دارند با شماره ۸۰۰ تماس بگیرند.
در این میان مایکروسافت تصریح کرد که بر اساس استانداردهای خود از هیچ شرکتی نخواسته است سیستم Windows Update را به روشی غیرفعال یا اصلاح کنند که کاربران در معرض خطرات امنیتی قرار بگیرند.