مشترکان سرویس پردازش ابری Adobe را زنده کردند

مشترکان سرویس پردازش ابری Adobe را زنده کردند

همکاران سیستم- شرکت Adobe Systems که بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزارهای طراحی گرافیکی در جهان محسوب می‌شود، گزارش مالی مربوط به دومین فصل از سال مالی جاری را منتشر کرد و توضیح داد که به دنبال افزایش تعداد مشترکان خدمات پردازش ابری این شرکت، مجموع درآمدهای Adobe از پیش‌بینی‌های قبلی کارشناسان هم بیشتر شده است.

به گزارش وب سایت bloomberg، شرکتAdobe  که دفتر مرکزی آن در شهر “سن جوز” در ایالت کالیفرنیای آمریکا واقع شده است اعلام کرد که سود آن به‌ازای هر سهم در تالارهای بورس طی ماه می از سال جاری میلادی 36 سنت افزایش یافت. این در حالی است که کارشناسان پیش از این، افزایش 34 سنتی بهای هر سهم Adobe در تالارهای بورس را پیش‌بینی کرده بودند. ارزش فروش سهام این شرکت هم 1.01 میلیارد دلار محاسبه شد که این رقم با میانگین‌های تعیین شده برابر بود.

“شانتانو ناراین”(Shantanu Narayen) مدیرعامل شرکت Adobe در میانه راهی به‌سر می‌برد که بر اساس آن سعی بر فروش تعداد بیشتری از نرم افزارهای طراحی این شرکت در قالب خدمات اشتراکی و مبتنی بر وب دارد و تلاش می‌کند تمرکز خود را از بازارهای رایانه‌ای کمتر کند.

سرویس پردازش ابری نرم‌افزار Creative Cloud شرکت Adobe هم‌اکنون بیش از 700 هزار مشترک دارد که این سرویس شامل نسخه آنلاین ابزارهای Photoshop، Illustrator و Dreamweaver می‌شود.

“براندن بارنیکل”(Brendan Barnicle) یکی از تحلیلگران مرکز Pacific Crest Securities در این خصوص توضیح داد: «این بهترین شاخصی است که بر اساس آن می‌توان گفت مدل‌های آتی فروش و کسب درآمد از نرم‌افزارها چگونه خواهد بود و ما هم اکنون چقدر از آن فاصله داریم».

به گفته او بیش از 600 هزار مشترک سرویس Creative Cloud یک سال پس از عرضه این محصول به آن روی آوردند و بر این اساس شرکت Adobe به خوبی در این مسیر پیش می‌رود. این شرکت نرم‌افزاری پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال مالی جاری که در ماه نوامبر به اتمام می‌رسد بیش از 1.25 میلیون نفر، مشترک سرویس یاد شده شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *