مرکز نوآوری‌های نرم‌افزاری بلک‌بری تاسیس شد

مرکز نوآوری‌های نرم‌افزاری بلک‌بری تاسیس شد

همکاران سیستم- شرکت بلک‌بری اعلام کرد با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیوندلاری مرکز نوآوری‌های خود را برای توسعه نرم‌افزار در حوزه خودروهای متصل به اینترنت و خودران تاسیس کرده است. این اقدام باعث می‌شود شرکت بلک‌بری تعداد کارمندان خود در شهر اوتاوا که البته دفتر مرکزی بلک‌بری هم در آن واقع شده ست تا بیش از دو برابر افزایش دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، «مرکز نوآوری خودروهای خودران QNX بلک‌بری» روز گذشته به صورت رسمی توسط «جان چِن» مدیرعامل شرکت و «جاستین ترودیو» نخست‌وزیر کانادا افتتاح شد و این اقدام بخشی از استراتژی بلک‌بری برای ورود به بازار جهانی خودروهای خودران بود.

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه توضیح داد: «۵۰ درصد تمام خودروها در سال ۲۰۲۰ میلادی به اینترنت متصل خواهند بود…در دنیای فوق متصل پیش‌رو، خودروها به زودی یکی از عوامل اصلی در عرصه اینترنت اشیا می‌شوند و حسگرهای آنها پیشرفت فراوان می‌کند تا اطلاعات ارزشمندی را جابه‌جا کنند».

در ادامه این بیانیه گفته شد: «با این پیش‌بینی، بلک‌بری قصد دارد روی فناوری‌ها و محصولاتی سرمایه‌گذاری کند که قابلیت‌های هوشمند را در هسته مرکزی خودروهای خودران متصل به اینترنت ارایه می‌دهند».

مرکز BlackBerry QNX در نظر دارد مهندسان نرم‌افزار محلی را در اختیار بگیرد و به کمک آنها پروژه‌های نوظهور را توسعه دهد.