مرکز تحقیق و توسعه اوراکل در چین تعطیل شد

همکاران سیستم – رسانه چینی «بیزینس هرالد قرن بیست‌ویکم» به نقل از یکی از مدیران ارشد اوراکل در منطقه آسیا پسیفیک گزارش داد شرکت اوراکل مرکز تحقیق و توسعه (R&D) خود را در کشور چی تعطیل کرد و این اتفاق باعث شد بیش از ۹۰۰ نفر شغل خود را از دست بدهند.

در این میان چندین رسانه چینی دیگر نیز این گزارش را تایید کردند و به نقل از دیگر کارمندان یا افراد نزدیک به این شرایط گزارش‌های خود را منتشر ساختند. از جمله افرادی که در این اخراج جمعی قرار گرفتند می‌توان به ۵۰۰ نفر کارمند مرکز تحقیق و توسعه اوراکل در پکن اشاره کرد.

شرکت اوراکل برنامه‌های فراوان را برای جبران خسارت وارد شده به این کارمندان در نظر گرفته است که از جمله آنها می‌توان به پرداخت مبلغ ماهانه در قالب حقوق N+6 اشاره کرد که این اتفاق برای آن دسته از کارمندانی صورت می‌گیرد که تا تاریخ ۲۲ مه برای خروج از این شرکت موافقت خود را اعلام کردند. در فرمول N+6 حرف N نشان می‌دهد که شخص چه تعداد سال در شرکت اوراکل مشغول به فعالیت بوده است.

در این میان تصاویر و ویدیوهای که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود نشان داده است که بسیاری از کارمندان اخراج شده برای اعتراض به تصمیم‌های اوراکل در مقابل دفتر مرکزی این شرکت در چین تجمع کرده‌اند. در یکی از پارچه‌هایی که برای مخالفت با اوراکل نوشته شده است گفته شد: «صاحبان اوراکل با سود بالا، چرا هنوز تصمیم به اخراج کارمندان می‌گیرند؟». روی پارچه دیگر نوشته شده بود: «سیاستمداران را از عرصه فناوری بیرون کنید».

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *