مرور وضعیت مالی تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی طی 3 ماه گذشته

مرور وضعیت مالی تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی طی 3 ماه گذشته

همکاران سیستم- کارشناسان اعلام کردند که بر خلاف شلوغی‌ این‌ روزهای بازار فناوری، تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی طی سه ماه گذشته نتایج متفاوتی را از حضور در بازار جهانی کسب کرده‌اند که چندان قابل ملاحظه نبوده است.

به گزارش وب سایت itworld، شرکت نرم‌افزاری Red Hat در گزارشی جدید اعلام کرد که در فصل گذشته نتایج قابل قبولی به‌دست آورده است، در همین دوره زمانی درآمد شرکت اوراکل بدون تغییر نسبت به قبل باقی مانده و از میزان فروش محصولات و درآمدهای شرکت Tibco کاسته شده است.

همچنین لازم به ذکر است که طی هفته گذشته به دنبال انتشار اخباری از سوی “بانک فدرال ایالت متحده آمریکا” مبنی بر کاهش برخی تسهیلات با هدف حمایت از بازار و ارتقا وضعیت اقتصادی،‌ ارزش سهام شرکت‌های فناوری سقوط کرد. در این میان به عنوان مثال، “بن برنِیک”(Ben Bernanke) مدیر این سازمان برای نخستین بار اعلام کرد که احتمالا سال آینده اوراق قرضه مربوط به وام مسکن و خزانه‌ را روانه بازار می‌کند.

“بانک فدرال آمریکا” همچنان در تلاش است نرخ بهره در این کشور را پایین نگه دارد و از سقوط ارزش سهام شرکت‌های فناوری جلوگیری کند. لازم به ذکر است که فهرست Standard and Poor مربوط به وضعیت مالی 500 شرکت فناوری برتر جهان کاهش 2.5 درصدی ارزش سهام آن‌ها را نشان ‌می‌دهد که این اتفاق از نوامبر 2011 تاکنون به بدترین حالت خود رسیده است.

فهرست تالار بورس Dow Jones Industrial Average هم حاکی از آن است که برای 30 شرکت برتر تولیدکننده نرم‌افزار ارزش سهام به طور میانگین کاهش 2.3 درصدی داشته است که این اتفاق را در 5 شرکت فناوری برتر جهان شامل HP، مایکروسافت، سیسکو، IBM و اینتل مشاهده می‌کنیم.