مرورگر Edge در یک هفته‌ یک میلیون بار توسط اندرویدی‌ها دانلود شد

همکاران سیستم- تنها یک هفته پس از انتشار نخستین نسخه نهایی پس از پیش‌نمایش مرورگر اینترنتی Edge مایکروسافت، این اپلیکیشن موبایلی بیش از یک میلیون بار توسط کاربران اندرویدی جهان دانلود شد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ بر اساس گزارش منتشر شده از سوی فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل، اپلیکیشن مربوط به مرورگر اینترنتی Edge بین یک تا ۵ میلیون بار در طول یک هفته نخست عرضه عمومی دانلود شده است. نسخه موبایلی این مرورگر اینترنتی از مدت‌ها قبل برای آزمایش توسط کاربران جهانی منتشر شده بود، با این وجود در ماه اکتبر از سال جاری میلادی پیش‌نمایش آن در اختیار کاربران قرار گرفت و سرانجام پایان ماه نوامبر نسخه نهایی آن عرضه شد.

اپلیکیشن Edge مایکروسافت مخصوص دو سیستم عامل اندروید و iOS با این هدف ارایه شده است تا بین دستگاه‌های موبایلی و سیستم عامل ویندوز ۱۰ سازگاری بیشتری ایجاد شود و کاربران بتوانند تجربه گشت‌وگذار اینترنتی خود را روی دستگاه‌ها به صورت یکسان ببینند.

اپلیکیشن مذکور سیستم Continue on PC مایکروسافت را شامل می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد وبسایت، اپلیکیشن، عکس یا فایل‌های مورد نظر خود را به راحتی از گوشی هوشمند به رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ انتقال دهند.

شرکت مایکروسافت همچنین یک قابلیت رمز عبور در این سیستم عامل در نظر گرفته است که به کاربران امکان می‌دهد رمز عبور خود را روی گوشی هوشمند ذخیره کنند و از آن در رایانه شخصی هم استفاده کنند.