مدیر مرکز لینوکس اوراکل وارد مایکروسافت شد

مدیر مرکز لینوکس اوراکل وارد مایکروسافت شد

همکاران سیستم- در پی برگزاری «اجلاس همکاری‌های لینوکس» مشخص شد «ویم کوکارتس» که مدیریت مرکز لینوکس و مهندسی مجازی‌سازی در شرکت اوراکل را برعهده داشت از این شرکت خارج شده است تا در شرکت مایکروسافت به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، کوکارتس یکی از مشهورترین مدیران جهان در عرصه لینوکس است. او در شرکت اوراکل با نام «آقای لینوکس» شناخته می‌شد. او در دوره تصدی‌گری خود در اوراکل نخستین محصول لینوکس این شرکت را ارایه کرد و باعث شد سیستم برنامه‌نویسی آن روی رایانه‌های رومیزی از ویندوز به لینوکس تغییر کند.

او باعث شد اوراکل به یکی از توزیع‌کنندگان اصلی لینوکس تبدیل شود و محصولاتی مانند Red Hat Enterprise Linux و Oracle Linux را در اختیار سازمان‌ها بگذارد.

شرکت مایکروسافت تایید کرد کوکارتس را ترغیب کرده است تا اوراکل را با هدف پیوستن به غول نرم افزاری جهان ترک کند. «مایک نِیل» مدیر مرکز خدمات پردازش ابری سازمانی مایکروسافت در این خصوص گفت: «ویم کوکارتس به عنوان مدیر مرکز نرم‌افزارهای متن‌باز در گروه پردازش ابری سازمانی فعالیت خود را آغاز کرده است. از آنجایی که ما تلاش می‌کنیم گام‌های عمیق‌تری در عرصه نرم‌افزارهای متن‌باز برداریم، ویم می‌تواند بر تعامل، مشارکت و نوآوری در حوزه نرم‌افزارهای متن‌باز تمرکز بیشتر داشته باشد».