مدیر عملیات ابری گوگل از این شرکت جدا شد

همکاران سیستم – دایان برایِنت (Diane Bryant) مدیر بخش ابری گوگل، پس از کمتر از یک سال از این شرکت جدا شد.

خانم براینت ۵۷ ساله که متولد کالیفرنیاست، پیش از جدا شدن از گوگل در اواخر نوامبر سال گذشته (آذر ۱۳۹۶) به مدت ۲۵ سال در اینتل به کار و پژوهش مشغول بوده است و این اواخر مدیریت Data Center Group اینتل را بر عهده داشته است.

به گزارش وب‌سایت ZDNet، پیش از آن هم، وی چهار سال مدیر ارشد فناوری اطلاعات این شرکت بوده است. وی این پست را به دلیل آن چه که «مشکلات خانوادگی» خوانده بود ترک کرد و پس از آن به گوگل پیوست.

در آن زمان، دایان گرین (Diane Greene) مدیریت خدمات ابری ابر گوگل را بر عهده داشت. هر چند تجربه و دانش فنی دایان براینت می‌توانست کمک‌کار گوگل در پیشبرد اهدافش باشد و فروش سازمانی بالایی برای آن رقم بزند ولی حضور کوتاه مدت وی در این شرکت شرایط را به گونه‌ای دیگر رقم زده است.

در حال حاضر دایان گرین مجدداً مدیریت کسب و کار ابری گوگل را عهده‌دار شده است. یکی از سخنگویان گوگل پس از جدایی خانم براینت گفت: ما از نقش‌آفرینی‌های وی در زمان حضورش در گوگل متشکریم و برای او در کار بعدی‌اش بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.

گفتنی است شرکت گوگل پس از آمازون و مایکروسافت، جایگاه سوم بازار رایانش ابری را از آن خود کرده است. گوگل پلتفرم ابری خود موسوم به Google Cloud را در سال ۲۰۰۸ عرضه نمود و نسبت به AWS آمازون و آژور مایکروسافت تقریباً تازه‌وارد محسوب می‌شود.