مدیر عامل یاهو به عنوان بر‌ترین مدیر جوان دنیا شناخته شد

مدیر عامل یاهو به عنوان بر‌ترین مدیر جوان دنیا شناخته شد

همکاران سیستم- فهرست منتشر شده از سوی نشریه فورچون نشان می‌‏دهد بخش زیادی از مدیران جوان صنعت آی تی جزء بر‌ترین استعدادهای مدیریتی جهان هستند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، موسسه فورچون هر ساله فهرستی با نام «۴۰ مدیر زیر ۴۰ سال» را منتشر می‌‏کند و در آن بر‌ترین مدیرانی را که سنی کمتر از چهل سال دارند، معرفی می‌‏کند. فهرست جدید فورچون نشان می‌‏دهد تعداد زیادی از مدیرانی که در صنعت آی تی مشغول به کار هستند، جز بر‌ترین استعدادهای جوان در حوزه مدیریت هستند. فقط از میان ۱۰ مدیر بر‌تر، شش نفر در صنعت فناوری آی تی فعالیت می‌‏کنند.
بر اساس این گزارش، خانم ماریسا مایر، مدیر عامل ۳۸ ساله یاهو توانسته رتبه اول این فهرست را به خود اختصاص دهد. جک دورسی، مدیر عامل ۳۶ ساله شرکت اسکوایر و مارک زاکر برگ، مدیر عامل ۲۹ ساله فیس بوک نیز در رده‏‌های دوم و سوم این فهرست هستند.
انتخاب ماریسا مایر به عنوان بر‌ترین مدیر جوان از یک جنبه دیگر نیز مهم است و آن اینکه، برای اولین بار است که یک زن بر‌ترین جایگاه این فهرست را به خود اختصاص داده است. ماریسا مایر که از ژوئیه سال ۲۰۱۲ سکان مدیر عاملی یاهو را در دست گرفته است، توانسته تغییرات زیادی در این شرکت ایجاد کند. فورچون به نقل از یاهو گزارش داده است که ارزش سهام یاهو از ژوئیه پارسال به بعد ۸۶ درصد رشد داشته است.
در فهرست ۴۰ نفره فورچون نام‏‌های دیگری هم از مدیران صنعت آی تی به چشم می‌‏خورد. سه تن از بنیانگذاران شرکت Airbnb با هم رتبه ششم این فهرست را به دست آورده‌‏اند. بن سیلبرمن، مدیر عامل و موسس شرکت پینترست و کوین سیستروم، مدیر عامل اینستگرام نیز رتبه یازدهم را از آن خود کرده‌‏اند. رتبه سیزدهم این فهرست نیز به تراویس کالانیک، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت اوبر (Uber) تعلق دارد. آئرون لوی، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت باکس نیز رتبه چهاردهم این فهرست را به دست آورده است. مدیر عامل و بنیانگذار شرکت یلپ (Yelp) در این فهرست شانزدهم است. کا‌ترین لکاورا، مدیر بخش حقوقی گوگل نیز رتبه هجدهم را از آن خود کرده است. دیوید کارپ، مدیر عامل و موسس شرکت تامبلر رتبه بیست و چهارم را از آن خود کرده است. دانیل‌ ای کا، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت اسپوتیفای نیز در این میان رتبه بیست و هشتم را داراست.