مدیر عامل مایکروسافت پردرآمدترین مدیر جهان شناخته شد

مدیر عامل مایکروسافت پردرآمدترین مدیر جهان شناخته شد

همکاران سیستم- بررسی‌‏ها نشان می‏دهد مدیر عامل مایکروسافت و بنیانگذار اوراکل پردرآمدترین مدیران جهان هستند.
به گزارش وب‏سایت yourstory، شرکت Equilar که هر ساله وضعیت حقوق و پاداش‏‌های دریافتی مدیران و روسای بزرگترین شرکت‏های آمریکایی را در قالب گزارشی منتشر می‏‌کند، اعلام کرده است استایا نادلا، مدیر عامل هندی‏‌تبار مایکروسافت با حقوق سالانه ۸۴.۳ میلیون دلار پردرآمدترین مدیر جهان است. در این فهرست از لری الیسون، بنیانگذار و مدیر عامل سابق شرکت اوراکل هم در حال حاضر رتبه دوم این فهرست را از آن خود کرده است. درآمد سالانه الیسون ۶۷.۳ میلیون دلار اعلام شده است.
در این فهرست از استیو مولنکوف، مدیر عامل شرکت کوالکوم که سالانه ۶۰.۷ میلیون دلار حقوق می‏گیرد، به عنوان سومین مدیر پردرآمد نام برده شده است. روبرت ایگر از شرکت والت دیزنی و لری مرلو، از شرکت CVS Health هم رتبه‏‌های چهارم و پنجم این فهرست را از آن خود کرده‌‏اند.
شرکت Equilar که هر ساله وضعیت حقوق و درآمد صد مدیر برتر را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‏‌دهد، متوسط حقوق این صد مدیر را امسال ۱۴.۳ میلیون دلار اعلام کرده است که این رقم ۵ درصد بیشتر از پارسال است. پایه حقوق مدیران از ۷.۱ میلیون دلار که به روبرت مرداک در شرکت ۲۱st Century Fox پرداخت می‌‏شود تا رقم صفر که پایه حقوق ریچارد فیربانک در شرکت کاپیتال وان است، متفاوت است.