مدیر خرید شرکت‌های لینکدین و نوکیا در مایکروسافت بازنشسته می‌شود

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد «مارک براون» مدیر واحد خرید این شرکت در حال ترک کردن این شرکت است و پس از حدود دو دهه همکاری با مایکروسافت و خریدهای بزرگی چون لینکدین و نوکیا هم اکنون تصمیم به ترک این شرکت دارد.

آقای براون که معاون واحد توسعه شرکت مایکروسافت هم محسوب می‌شود این خبر را به «آمی هود» مدیر مالی مایکروسافت اعلام کرد. «فرانک شاو» سخنگوی مایکروسافت روز گذشته تایید کرد که آقای براون از این شرکت خداحافظی می‌کند و البته هنوز خبری در مورد جایگزینی او منتشر نشده است. این شرکت هنوز در حال جست‌وجو برای یک مدیر ارشد توسعه تجارت است تا او را جایگزین «پگی جانسون» کند. جانسون ژوئیه امسال به عنوان مدیر ارشد شرکت Magic Leap فعالیت جدید خود را آغاز کرد.

مایکروسافت

از جدیدترین اقدامات آقای براون می‌توان به خرید شرکت بازی‌های ویدیویی ZeniMax Media یاد کرد که بازی‌های محبوبی چون Bethesda Softworks را منتشر کرده بود و مایکروسافت این مرکز را به ارزش 7.5 میلیارد دلاری خریداری کرد. او همچنین در فعالیت‌های مایکروسافت برای خرید شرکت TikTok نقش موثر داشت تا این مرکز از شرکت مادر خود یعنی ByteDance جدا شود. البته این فرآیند واگذاری پس از بحث و جدل‌های فراوان به گونه‌ای دنبال شد که در نهایت اوراکل آن را خریداری کرد.

آقای براون که هنوز برای هرگونه توضیح بیشتر به خبرگزاری‌ها حاضر نشده است تحت چندین مدیر مالی و دو مدیرعامل مایکروسافت با سبک‌های کاملا متفاوت یعنی «استیو بالمر» و «ساتیا نادلا» فعالیت‌های خود را دنبال کرد.