مدیر توسعه خدمات ابری IBM برکنار شد

مدیر توسعه خدمات ابری IBM برکنار شد

همکاران سیستم- «لری کراسبی» یکی از مدیران ارشد مرکز توسعه خدمات پردازش ابری IBM در حالی این شرکت را ترک کرد که IBM می‌کوشد به یکی از قطب‌های اصلی سرویس‌های ابری در جهان تبدیل شود.
در حالی که هنوز علت خروج وی از شرکت IBM مشخص نشده است، هنوز به درستی معلوم نیست چه کسی جایگزین وی می‌شود.
به گزارش وبسایت WSJ، کراسبی ۴۴ ساله مدیر مرکز توسعه خدمات پردازش ابری SoftLayer بود که شرکت IBM سال ۲۰۱۳ میلادی این مرکز را با پرداخت ۲ میلیارد دلار خریداری کرد. لازم به ذکر است که کراسبی ۸ سال پیش از آنکه مرکز SoftLayer به IBM واگذار شود وارد این شرکت شده بود.
او با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «هم‌اکنون این کسب‌وکار به صورت کاملا موفق با سیستم‌های IBM سازگار شده است و من پیش از آنکه اقدام بعدی خود را در این حوزه به انجام برسانم، یک مدت استراحت می‌کنم».
شرکت IBM کمپین بزرگی تشکیل داده است تا بتواند خدمات پردازش ابری خود را به جهانیان معرفی کند. این شرکت سال گذشته موفق شد به واسطه فروش خدمات ابری به کاربران جهانی ۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند.
سیستم SoftLayer که روی مراکز داده مبتنی بر ابزارهای کاربری اجرا می‌شود، حدود ۳.۵ میلیارد دلار از این درآمد را به خود اختصاص داد. در حالی که درآمد حاصل از خدمات پردازش ابری تنها ۸ درصد از درآمد سالانه این شرکت را تشکیل می‌دهد، مجموع درآمدهای این بخش در هر سال رشد ۶۰ درصدی را تجربه می‌کند.