مدیرعامل Slack: مایکروسافت قصد از بین بردن ما را دارد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت theverge «استوارت باترفیلد» مدیرعامل شرکت Slack اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که اپلیکیشن Microsoft Teams رقیبی برای آنها محسوب نمی‌شود. او طی مصاحبه‌ای گفته بود شرکت اسلک بر این باور است که «مایکروسافت به شکل نادرست قصد از بین بردن ما را دارد و تیمز ابزاری برای انجام این کار است.»

باترفیلد طی مصاحبه خود با «نیلای پاتل» سردبیر خبرگزاری theverge در مورد عرصه رقابت Slack و Teams صحبت کرد و طی آن در مورد قابلیت‌های جدید Slack و کاربردهای هرچه بیشتر آن در آینده توضیح داد.

رقابت اسلک و مایکروسافت

باترفیلد گفت بر این باور است که مایکروسافت به صورت ناسالم با Slack رقابت می‌کند و اپلیکیشن Teams بیشتر می‌تواند یک رقیب جدی برای Zoom باشد. اسلک قابلیت‌های اختصاصی برقراری تماس صوتی و تصویری خود را دارد و با این وجود این امکانات اولویت اصلی اپلیکیشن محسوب نمی‌شود و در این زمینه بسیاری از کسب و کارها Zoom یا WebEx سیسکو را به آن ترجیح می‌دهند. شرکت مایکروسافت از مدتی قبل کسب و کارها را مجبور کرد فعالیت‌های خود را از Skype به Teams انتقال دهند و این ابزار به صورت ویژه برای برقراری تماس‌های صوتی و تصویری طراحی شده بود.

در نهایت باترفیلد تصور می‌کند که مایکروسافت در تلاش است تا Teams یک ابزار رقابتی با آنها باشد. زیرا «مایکروسافت از این فرآیند سود می‌برد که Teams به یک اپلیکیشن رقابتی با Slack تبدیل شود. اگرچه واقعیت این است که Slack یک اپلیکیشن اختصاصی برای تماس‌های صوتی و تصویری محسوب نمی‌شود.»