مدیرعامل شرکت پشتیبانی فن‌آوری‌های اوراکل زندانی شد

همکاران سیستم- مدیرعامل شرکت Terix که در اصل کمپانی پشتیبانی کننده فن‌آوری‌های اوراکل محسوب می‌شود به اتهام سرقت فریم‌ورک‌های مربوط با وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌های اوراکل و استفاده از آن‌ها در جریان پشتیبانی از مشتریان به دو سال حبس و پرداخت ۱۰۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.
«برنارد دی اپلبای» یکی از صاحبان و مدیرعامل شرکت Terix روز گذشته در دادگاه‌های منطقه‌ای آمریکا به اتهام کسب درآمد ۱۰ میلیون دلاری از IP اوراکل در قالب Sun Solaris و دیگر وصله‌های امنیتی سخت‌افزاری محکوم شد. بر اساس حکم دادگاه اپلبای پس از پشت سر گذاشتن دوره محکومیت خود در زندان به مدت دو سال تحت نظارت ماموران پلیس زندگی خواهد کرد.
اپلبای و سه مدیر ارشد دیگر در شرکت Terix آگوست ۲۰۰۷ به اتهام راه‌اندازی سه شرکت با هویت جعلی،‌ارایه خدمات تلفنی پیش‌پرداخت، و کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت برای اعمال قراردادهای پشتیبانی از یک سرور واحد برای شرکت‌های Sun و اوراکل محکوم شدند.
بر اساس رای این دادشگاه «جیمز اِی اولدینگ» یکدیگر از صاحبان و مدیر عملیاتی Terix نیز به یک سال و یک روز حبس در زندان و پرداخت ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده است. او پس از گذراندن دوره حبس به مدت سه سال تحت نظارت ماموران پلیس زندگی خواهد کرد.
بر اساس رای نهایی دادگاه، دو فرد دیگر که مدیریت فروش و مدیر خدمات فناوری Terix را بر عهده داشتند از وصله‌های امنیتی اوراکل برای ۵۰۰ مشتری شرکت Terix استفاده کردند. این شرکت بیش از ۲۷۰۰ وصله امنیتی و به‌روزرسانی اوراکل را بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی دانلود کرد.

منبع: Zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *