مدیرعامل آمازون ۲۰۱۷ را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به پایان رساند

همکاران سیستم- «جِف بزوس» مدیرعامل و بنیانگذار شرکت آمازون سال ۲۰۱۷ میلادی را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به پایان رساند و ارزش مجموع سرمایه‌های شخصی او ۹۹ میلیارد دلار محاسبه شد. این رقم ۳۳ میلیارد دلار نسبت به مجموع سرمایه‌های آقای بزوس در پایان سال گذشته بیشتر بود.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ با توجه به اینکه ارزش سرمایه‌های شخصی بیزوس بر اساس ارزش سهام شرکت آمازون تغییر می‌کند، این احتمال وجود دارد که این رقم تغییر کندٰ .بدیهی است که ارزش سهام این شرکت می‌تواند کاهش یا افزایش یابد. با این وجود، او هم‌اکنون از «بیل گیتس» بنیانگذار و مدیرعامل اسبق شرکت مایکروسافت که سرمایه‌ای بالغ بر ۹۱.۸ میلیارد دلار دارد، ثروتمندتر است و در رتبه بعدی هم «وارن بافِت» مدیرعامل شرکت Berkshire Hathaway با سرمایه ۸۵. میلیارد دلاری قرار دارد.


لازم به ذکر است در پایان ژوئیه ۲۰۱۷ بزوس برای چند ساعت از «بیل گیتس» پیشی گرفت تا برای نخستین بار نام او به عنوان ثروتمندترین فرد جهان ثبت شود. ولی همان زمان گفته شد که به طور منطقی گِیتس در نهایت در مقام خود ابقا می‌شود. این عنوان برای بزوس با دو شرط ادامه پیدا می‌کند: اینکه شرکت آمازون به موفقیت‌های خود ادامه دهد و «بیل گیتس» بخش بیشتری از سرمایه‌های خود را ببخشد.
در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۱۷ بزوس این عنوان را هم برای خود ثبت کرد که دومین شخص در جهان با در اختیار داشتن سرمایه بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلار است. لازم به ذکر است گِیتس نخستین فرد در تاریخ بود که آوریل ۱۹۹۹ این عنوان را به ثبت رساند تا اولین فرد با سرمایه شخصی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *