مدیران IT سازمان‌ها نگران افزایش هزینه‌های موبایلی

مدیران IT سازمان‌ها نگران افزایش هزینه‌های موبایلی

همکاران سیستم- بررسی مرکز iPass که در حوزه ارایه خدمات Wi-Fi فعالیت می‌کند نشان داد، بخش قابل ملاحظه‌ای از مدیران IT یا به‌عبارت دقیق‌تر ۵۷ درصد این افراد بر این باورند که هزینه‌های مربوط به بخش اطلاعات موبایلی سازمان آن‌ها طی سال ۲۰۱۳ میلادی افزایش خواهد یافت و این در حالی است که ۸ درصد آن‌ها بر این باور بوده‌اند که میزان سرمایه‌گذاری‌های خود در این بخش را ۲۵ درصد بیشتر خواهند کرد.
به گزارش وب سایت cellular-news، به اعتقاد کار‌شناسان «استفاده از دستگاه‌های شخصی در محل کار» (BYOD) باعث شده است که درگیری‌های جدیدی پیش‌روی سازمان‌ها قرار گیرد. طبق بررسی جدید، دو منبع ناامیدی بزرگی که هم‌اکنون می‌توان پیش‌روی سازمان‌ها دید برون‌سپاری و پشتیبانی از انواع دستگاه‌های الکترونیکی شخصی است که روز به‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود و مشکلات امنیتی را نیز به‌همراه دارد.
این بررسی همچنین مشخص کرد فضای IT رفته ‌رفته کنترل خود را بر بودجه بخش موبایلی سازمان کمتر می‌بیند. طبق آمار به‌دست آمده تعداد سازمان‌هایی که در آن‌ها فناوری اطلاعات، مدیریت سرمایه‌گذاری در بخش فناوری‌های موبایلی را در دست داشته است به ۴۸ درصد کاهش یافته است. لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۱ میلادی ۵۳ درصد سازمان‌ها مدیریت سرمایه‌گذاری در بخش ابزارهای موبایلی را به واحد IT خود واگذار کرده بودند. همچنین اعلام شد هم‌اکنون ۴۰ درصد بودجه موبایل و سازمان‌ها توسط بخش‌های غیرفناوری سازمان مدیریت می‌شوند.
در این نظرسنجی از مدیران IT سازمان‌ها درخصوص افزایش هزینه‌های اطلاعاتی سازمان نیز پرسیده شد. در پایان ۴۴ درصد این افراد اعلام کردند که افزایش دستگاه‌ها و ابزار‌ها برای کاربران غیرثابت عامل افزایش هزینه‌های سازمانی در این زمینه بوده است، ۴۱ درصد آن‌ها استفاده از برنامه‌های اطلاعاتی ۳G و ۴G را عامل افزایش هزینه‌های خود در این زمینه دانستند و ۲۲ درصد هم گفتند که افزایش تعداد کارمندان موبایلی عامل افزایش هزینه‌ها در این زمینه بوده است. به‌طور میانگین برای هر کارمند موبایلی در سازمان‌ها ماهانه ۹۶ دلار هزینه می‌شود که این رقم برای آمریکای شمالی ۹۷ دلار محاسبه شده است.