نخستین محصول مشترک VMware و Azure مایکروسافت عرضه شد

همکاران سیستم – حدود دو سال قبل مایکروسافت از نخستین اقدامات مشترک خود با شرکت VMware رونمایی کرد تا بر اساس آن پیش‌نمایش سیستم مجازی‌سازی VMware روی خدمات پردازش ابری Azure در اختیار کاربران قرار گیرد. زمانی که این پیش‌نمایش معرفی شد مدیران VMware اعلام کردند که مایکروسافت محصول یاد شده را بدون همکاری با شرکت VMware به تولید رسانده است و بر این اساس شرکت VMware استفاده از آن را تایید یا رد نمی‌کند.

به هر حال هم اکنون از آن زمان دو سال سپری شده است. این بار شرکت «دل تکنولوژیز» که سهامدار اصلی VMware محسوب می‌شود به همراه مایکروسافت اعلام کرد به دنبال «گسترش مشارکت‌ها» این دو کمپانی تصمیم دارند تجربه استفاده از خدمات VMware روی فضای پردازش ابری Azure مایکروسافت را به صورت کاربردی‌تر و با پشتیبانی گسترده فراهم کنند.

سرویس جدیدی که بر این اساس معرفی شده است Azure VMware Solutions نام دارد که در اصل یک چارچوب کاری برای اجرا، مدیریت و برقراری امنیت اپلیکیشن‌ها را بین دو فضای VMware و Azure را ارایه می‌دهد. کاربران می‌توانند در این فضا از سیستم‌های VMware vSphere، vSAN، NSX و vCenter در قالب بخشی از این همکاری‌ها استفاده کنند.

هدف از ارایه راهکار Azure VMware Solutions فراهم کردن شرایط لازم برای «گسترش و انتقال» از محیط کاری VMware به محیط Azure اعلام شده است. پشتیبانی از فضای کاری VMware در محیط Azure امکان استفاده از سرویس‌های Azure Active Directory، Azure AI و Azure IoT را نیز برای کاربران فراهم می‌کند.

منبع: zdnet