محصول مشترک مک کافی و اینتل برای کاربران فیس بوک در راه است

همکاران سیستم- دو شرکت مک کافی و اینتل با همکاری هم در حال طراحی یک برنامه کاربردی امنیتی برای شبکه اجتماعی فیس بوک هستند که کاربران به کمک آن می‌توانند از عکس‌های خود بهتر محافظت کنند.
به گزارش وب سایت eweek، این برنامه کاربردی که McAfee Social Protection نام دارد، نوعی ابزار برای مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) است که کاربران می‌توانند آن را به صورت یک افزونه (پلاگین) به مرورگر خود نصب کنند. مرورگر کروم، نسخه‌های ۸ و بالا‌تر از مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس، سیستم عامل‌های آی او اس اپل و اندروید گوگل نیز با این برنامه سازگار خواهند بود.
کاربر به کمک این نرم افزار می‌تواند از حریم خصوصی خود بر روی شبکه اجتماعی فیس بوک محافظت کند. کار این برنامه کاربردی این است که عکس‌های کاربران فیس بوک را تیره و تار نشان می‌دهد و فقط آن دسته از دوستان کاربر که اجازه دیدن عکس‌ها را دارند، می‌توانند آن‌ها را به صورت واضح و شفاف ببینند. از دیگر قابلیت‌های محصول مشترک اینتل و مک کافی هم این است که اجازه کپی کردن، چاپ کردن و به اشتراک گذاشتن عکس مورد نظر را به دیگر کاربران، حتی دوستان وی نمی‌دهد. کاربرانی هم که اجازه دیدن عکس‌ها را دارند، باید برنامه کاربردی مک کافی را دانلود و نصب نمایند تا بتوانند عکس‌ها را به صورت شفاف ببینند.
برنامه کاربردی جدید مک کافی در واقع نقش یک لایه امنیتی را برای حریم خصوصی کاربران فیس بوک ایفا می‌کند. در حال حاضر دوستان فیس بوکی می‌توانند عکس‌های یکدیگر را ببینند و حتی آن‌ها را کپی کنند و به اشتراک بگذارند. این برنامه جدید کاربران را قادر می‌سازد کنترل بیشتری بر روی عکس‌های خود داشته باشند.
مک کافی قصد دارد نسخه بتای این نرم افزار را به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دهد تا بتواند نظرات و بازخوردهای آن‌ها را در نسخه‌های بعدی آن اعمال کند.