مجموعه وصله‌های ماهانه مایکروسافت برای 64 حفره خطرناک

همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت امروز مجموعه وصله های امنیتی ماهانه خود را با نام Patch Tuesday یا مجموعه وصله‌های امنیتی مختص دومین سه‌شنبه هر ماه منتشر کرد.

مایکروسافت این ماه در مجموعه خود 64 حفره امنیتی را وصله کرد که 17 مورد آنها در خانواده حفره‌های بحرانی قرار می‌گرفت، و دو مورد نیز مربوط به حفره‌های خطرناک روز-صفر می‌شد و مهم‌ترین محصول مایکروسافت که این مشکلات امنیتی را شامل می‌شد سیستم عامل ویندوز بود.

نخستین مشکل مربوط به حفره روز-صفر از جمله اختلالات امنیتی بود که شرکت گوگل هفته گذشته جزییات آن را به صورت عمومی منتشر کرد. گوگل در این خصوص گفته بود این حفره روز-صفر توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرار گرفته است تا به کاربران مبتنی بر نسخه 32 بیتی سیستم عامل ویندوز 7 حمله شود.

شرکت مایکروسافت امروز وصله امنیتی ویژه‌ای را برای ویندوز 7 منتشر نکرد و همچنین سیستم‌های مبتنی بر ویندوز سرور 2008 هم وصله نشدند. این اختلال در پلتفرم‌های مذکور با عنوان CVE-2019-0808 شناخته شد.

در هشدار امنیتی گوگل که هفته گذشته منتشر شد کارشناسان توضیح دادند که هکرها از حفره روز-صفر ویندوز در کنار حفره روز-صفر مرورگر اینترنتی کروم استفاده می‌کنند تا قابلیت‌های امنیتی کروم را دور بزنند و کدهای آلوده خود را روی سیستم‌های مورد هدف منتشر کنند.

zdnet