مجموعه سرویس‌های جدید مایکروسافت برای خدمات ابری Azure

همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت سری جدید خدمات و فناوری‌های توسعه دهنده ابری Azure را معرفی کرد و طی این اتفاق سیستم‌های هوش مصنوعی، واضعیت مجازی، اینترنت اشیا و بلاکچِین را در اختیار توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری قرار داد.

«اسکات گاتری» مدیر گروه خدمات ابری و هوش مصنوعی مایکروسافت در این خصوص گفت: «این یک دوره زمانی باورنکردنی برای توسعه دهنگان نرم‌افزاری است. از به کارگیری خدمات هوش مصنوعی و واقعیت مجازی در اپلیکیشن‌ها، تا خدمات بلاکچین برای حل مشکلات تجارت الکترونیک در سازمان‌ها، به صورت یکپارچه برای توسعه دهندگان نرم‌افزار ارایه شده است تا بتوانند با سرعت زیاد آنها را وارد ابزارهای خود کنند. امروز ما سرویس‌های جدید Azure را برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ارایه می‌دهیم تا بتوانند نسل بعدی اپلیکشن‌های مورد نیاز خود را بسازند. بیش از 95 درصد شرکت‌های موجود در فهرست Fortune 500 از خدمات پردازش ابری Azure استفاده می‌کنند و این نوآوری‌ها می‌تواند تاثیرات قابل ملاحظه‌ای را در عملکرد آنها برجا بگذارد».

شرکت مایکروسافت توضیح داد مجموعه جدید فناوری Azure AI با هدف کمک به توسعه دهندگان نرم‌فزاری و کارشناسان علوم داده طراحی شده است تا بتوانند از هوش مصنوعی در راهکارهای مورد نظر خود بهره‌مند شوند.

خدمات Azure Cognitive Services امکان دیدن، گوش دادن، پاسخ دادن، ترجمه کردن، دلیل آوردن و … را برای اپلیکیشن‌ها فراهم می‌کند. مایکروسافت همچنین قصد دارد خانواده جدید خدمات Cognitive Services را هم با نام Decision عرضه کند. این خانواده از سرویس‌های مایکروسافت توصیفه‌های کاربردی خاص برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه و کارآمد را در اختیار کاربران می‌گذارد. دسته جدید خدمات مایکروسافت سرویس Content Moderator را در خود جا داده است که چندی پیش در قالب یکی از زیرمجموعه‌های سرویس Personalizer عرضه شده بود.

منبع: itp