مجموعه جدید «مایکروسافت ۳۶۵» عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نخستین بار تابستان گذشته محصول جدیدی با نام «مایکروسافت ۳۶۵» معرفی کرد که در اصل مجموعه‌ای از سیستم عامل ویندوز ۱۰،‌ آفیس ۳۶۵ و Enterprise Mobility + Security محسوب می‌شد. با این وجود هم اکنون پس از بزرگترین تغییر ساختار داخلی در مایکروسافت، این شرکت در به‌روزرسانی آپریل ۲۰۱۸ برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ محصول را در قالب یک نسخه مکمل سیستم عامل خود ارایه کرده است.


«براد اندرسون» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت این خبر را منتشر کرد. ماه گذشته پس از تغییر ساختار اساسی شرکت مایکروسافت در بخش‌های مختلف و به خصوص بخش توسعه سیستم عامل ویندوز، «مایکروسافت ۳۶۵» به عنوان یک مجموعه قابل اجرا در اختیار آن دسته از سازمان‌هایی قرار گرفت که سیستم عامل «ویندوز ۱۰» را در اختیار دارند. اندرسون در اصل معاون «راجش جیها» محسوب می‌شود که مدیریت گروه توسعه دستگاه‌ها و تجربیات مشتریان مایکروسافت را برعهده دارد.
همزمان شدن عرضه این محصول با به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ در آپریل ۲۰۱۸ این معما را مطرح کرده است که از این پس ویندوز به عنوان بخشی از مجموعه «آفیس ۳۶۵» محسوب می‌شود و مایکروسافت دیگر ابزارها و قابلیت‌ها را نیز به این مجموعه اضافه کرده است تا تجربه متفاوتی از استقرار و استفاده از «مایکروسافت ۳۶۵» برای کاربران سازمانی ایجاد شود.
اندرسون این هفته در آخرین مصاحبه خود توضیح داد: «ما هم اکنون “مایکروسافت ۳۶۵” را در قالب یک محصول اجرا کرده‌ایم. ما می‌توانیم ارتقاهای مختلف را برای آن در نظر بگیریم، این مجموعه هم اکنون همه خدمات رایانش ابری را در اختیار دارد و ما می‌توانیم به واسطه آن سناریوهای end-to-end را به اجرا برسانیم و در کنار آن خدمات پردازش ابری خود را نیز توسعه دهیم.»

منبع: Zdnet