مجرمان سایبری بیش از بقیه به دنبال فناوری‌های نوین

شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای مجازی سازی VMware در یک نظرسنجی آنلاین واکنش به حوادث سایبری بین ماه‌های مه و ژوئن 2021 را مورد بررسی قرار داد و در آن 123 متخصص امنیت سایبری عکس‌العمل‌های خود در قابل حوادث سایبری در سراسر جهان را تشریح کردند.

شرکت VMware در هفتمین «گزارش سالانه پاسخگویی به حوادث سایبری جهان» نحوه حملات مهاجمان سایبری و تغییر رفتار آنها برای تغییر شکل تهدیدهای مدرن را مورد تحلیل قرار داد.

این گزارش افزایش قابل ملاحظه‌ی حملات مخرب در بازه‌ی زمانی مذکور را نشان داد. طی آن مشخص شد مجرمان سایبری برای به نتیجه رساندن حملات هدفمند خود زمانی از تکنیک‌های پیشرفته استفاده می‌کنند که واقعیت دیجیتال را مخدوش کرده باشند. این اتفاق از طریق سازش ارتباطات تجاری (BCC) یا دستکاری در زمان وقوع انجام می‌شود.

«تام کلرمن» مدیر مرکز استراتژی‌های امنیت سایبری VMware در این زمینه گفت: «امروز شاهد پیوند بین دولت‌ها و مجرمان سایبری هستیم که این اتفاق باعث شده است حملات سایبری پیچیده و مخرب بیش از هر زمان دیگر گسترش یابد و البته، حملات این گروه‌ها در جریان همه‌گیری ویروس کرونا بیشتر شده است».

او توضیح داد: «دنیای دیجیتال و فیزیکی به یکدیگر نزدیک شده‌اند و همه چیز توسط مهاجمان سایبری قابل دستکاری است. باید این واقعیت را بپذیریم که، نخستین افرادی که از فناوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند آن دسته از مهاجمان سایبری هستند که فعالیت‌های خود را در شبکه مخفی اینترنت و در جوامع اطلاعاتی دولتی پیش می‌برند».

منبع: itp