مایکروسافت Silverlight را به خاطر مرورگر Edge کنار گذاشت

مایکروسافت Silverlight را به خاطر مرورگر Edge کنار گذاشت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت تایید کرد که مرورگر جدید Edge چهار هفته‌ دیگر همزمان با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند و برای آن قابلیت پشتیبانی از نرم‌افزار Silverlight در نظر گرفته نشده است.به گزارش وبسایت theinquirer، افزونه Silverlight یک جایگزین محبوب و کاربردی برای برنامه Adobe Flash محسوب می‌شود که روی پلتفرم‌های مختلف محتوای غنی و انواع مختلف ویروس‌ها را ارایه می‌دهد.
اما در وبلاگ رسمی مایکروسافت مطلبی با عنوان HTML۵ Premium Media منتشر و در آن گفته شد که به جز Silverlight سیستم‌های کنترلی ActivX نیز در مرورگر اینترنتی Edge کنار گذاشته می‌شوند. این فرآیند در جریان انتقال فعالیت‌های مایکروسافت به استانداردهای مبتنی بر HTML۵ صورت می‌گیرد که این روزها بسیار مورد توجه صنعت جهانی فناوری قرار گرفته است.
البته باید گفت که این مسئله باعث کنار گذاشتن کامل Silverlight نمی‌شود. مایکروسافت برای چندمین بار توضیح داد که همچنان به پشتیبانی از Silverlight ادامه می‌دهد. اما پیام جدید حاکی از آن است که کاربران می‌بایست آن را کنار بگذارند.
بیانیه کامل مایکروسافت به این صورت نوشته شده است: «مایکروسافت پشتیبانی از Silverlight را دنبال می‌کند، و نرم‌افزار Silverlight در خارج از ابزارهای مبتنی بر مرورگر اینترنتی به حیات خود ادامه می‌دهد. سیستم Silverlight همچنین در مرورگر اینترنتی IE۱۱ پشتیبانی خواهد شد. بنابراین سایت‌ها می‌توانند گزینه Silverlight را برای ویندوز ۱۰ در اختیار داشته باشند».
در ادامه این بیانیه آمده است: «ما به صورت همزمان شرکت‌هایی که از Silverlight استفاده می‌کنند را تشویق می‌کنیم تا به طراحی‌های مبتنی بر DASH/MSE/CENC/EME رجوع کنند و فرآیندهای DRM که از طریق CNEC کدگذاری می‌شود را به کار برند. این جریان طیف گسترده‌ای از راهکارها را مبتنی بر مرورگرهای اینترنتی،‌ پلفترم‌ها، محتوا و دستگاه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *