«مایکروسافت 365» گران شد

شرکت مایکروسافت در نظر دارد از تاریخ اول مارس 2022 قیمت جهانی اشتراکات مربوط به بیشتر مجموعه‌های نرم‌افزاری محبوب خود از جمله «آفیس 365» و «مایکروسافت 365» را افزایش دهد. اینطور که رسانه‌های خبری اعلام کردند، از تاریخ مذکور قیمت نسخه E5 SKU مجموعه‌ی «مایکروسافت 365» بالاتر از دیگر نسخه‌ها خواهد بود.

مدیران مایکروسافت این افزایش قیمت را در نخستین به‌روزرسانی پس از گذشت 10 سال از زمان عرضه‌ی عمومی «آفیس 365» اعمال می‌کنند. لازم به ذکر است طی 10 سال گذشته برخی قیمت‌ها در مجموعه‌های نرم‌افزاری مایکروسافت به صورت جزئی تغییر کرد.

این افزایش قیمت‌ها از سالانه 12 دلار به ازای هر کاربر برای نسخه Business Basic مجموعه «مایکروسافت 365» آغاز می‌شود و تا 48 دلار به ازای هر کاربر در هر سال برای نسخه E3 این مجموعه‌ی نرم‌افزاری ادامه دارد.

مایکروسافت در برخی موارد قیمت را برای مطابقت با رقبا افزایش داده است. مدیران این شرکت همچنین توضیح دادند که در بعضی موارد دیگر قیمت را تعدیل می‌کنند تا نشان دهند ویژگی‌های قابل‌توجه ارایه شده به مجموعه‌های نرم‌افزاری «آفیس 365» و «مایکروسافت 365» طی چند سال گذشته تا چه اندازه ارزشمند بوده است.

منبع: zdnet