مایکروسافت 2 تریلیون دلاری شد

شرکت مایکروسافت به طور رسمی وارد گروه ارزشمندترین شرکت‌های جهان شد. این گروه در اصل شرکت‌هایی با ارزش بازار بیش از 2 تریلیون دلار را تشکیل می‌دهند.

غول نرم‌افزاری جهان پس از اپل دومین شرکت آمریکایی محسوب می‌شود که به چنین سرمایه‌ای دست یافته است. شرکت نفتی سعودی «آرامکو» که در سال 2019 میلادی سهام آن به بازار بورس عرضه شد، پیش از این رقم مذکور را پشت گذاشته بود و البته به دنبال نوسانات بازار سهام، هفته گذشته ارزش این شرکت 1.88 تریلیون دلار محاسبه شد.

سرمایه بازار مایکروسافت در معاملات سه‌شنبه گذشته به بیش از 2 تریلیون دلار رسید و تنها در روز یاد شده 300 میلیون دلار به ارزش سهام مایکروسافت افزوده شد. لازم به ذکر است سه‌شنبه هفته گذشته هر سهام مایکروسافت با رشد 1.1 درصدی به قیمت 265.51 دلار به فروش رسید.

این شرکت تنها دو سال پس از آنکه به ارزش یک تریلیون دلاری در بازار رسیده بود موفق شد ارزش سرمایه‌های خود را دو برابر کند و به نقطه عطف دو تریلیون دلاری برسد.

همه‌گیری ویروس کرونا به مایکروسافت کمک کرد تا بتواند مسیر رسیدن به این نقطه را سریع‌تر طی کند. همه‌گیری این بیماری به این معنی بود که مردم زمان بیشتری را روی دستگاه‌های الکترونیکی خود سپری می‌کردند و تقاضای بازار برای خرید رایانه‌ها، سیستم‌های بازی و پلتفرم پردازش ابری مایکروسافت بیشتر شد. این اتفاق به صورت همزمان با افزایش ارزش سهام مایکروسافت در بازار بورس آمریکا افتاد.

منبع: edition