مایکروسافت ۷۰۰ کارمند خود را اخراج می‌کند

مایکروسافت ۷۰۰ کارمند خود را اخراج می‌کند

همکاران سیستم- این طور که روزنامه بیزنس اینسایدر اعلام کرد، شرکت نرم‌افزاری مایکروسافت تصمیم دارد ۷۰۰ کارمند خود را اخراج کند.

در حالی که مدیران مایکروسافت از دادن هر گونه پاسخ در این زمینه خودداری کرده‌اند، منابع آگاه بر اساس پیگیری‌های خود خبر مذکر را تایید کردند. این طور که گفته می‌شود این ۷۰۰ کارمند طی هفته آتی کار خود را از دست خواهند داد. در این هفته قرار است گزارش مالی مایکروسافت برای دومین فصل از سال مالی جاری منتشر شود و اقدام مذکور بخشی از طرح جامع غول نرم‌افزاری جهان برای اخراج ۲۸۵۰ کارمند محسوب می‌شود که شرکت مذکور اواخر سال گذشته در مورد آن صحبت کرد.

فرم ثبت شده ۱۰-K مایکروسافت در ژوئیه گذشته حاکی از آن بود که شرکت مذکور تصمیم دارد ۲۸۵۰ کارمند دیگر را در سال مالی ۲۰۱۷ در شعب مختلف خود در سراسر جهان اخراج کند. سال مالی مایکروسافت از تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۶ آغاز شده است و در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ خاتمه میابد. این فرصت‌های شغلی در حالی از شرکت مایکروسافت حذف می‌شوند که پیش از این در مه ۲۰۱۶ مایکروسافت اعلام کرده بود قصد اخراج ۱۸۵۰ کارمند را دارد.

منابع آگاه می‌گویند این فرصت‌های شغلی از بخش‌های مختلف سازمانی و عملیاتی مایکروسافت از جمله بخش فروش حذف می‌شوند. شرکت مایکروسافت به تازگی بخش فروش و گروه‌های مربوط به همکاران خارجی خود را بازسازی کرد.