مایکروسافت ۱۵ میلیون دلار روی Foursquare سرمایه‌گذاری کرد

مایکروسافت ۱۵ میلیون دلار روی Foursquare سرمایه‌گذاری کرد

همکاران سیستم- گزارش‌های منتشر شده در آگوست گذشته حاکی از آن بود که شرکت مایکروسافت قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های استراتژیکی را در مرکز Foursquare Labs انجام دهد. اما سرانجام مدیرعامل Foursquare در چهارم فوریه ۲۰۱۴ به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال توضیح داد که مایکروسافت در این شرکت ۱۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است.
به گزارش وب سایت zdnet، بر اساس مصاحبه این روزنامه با «دنیس کرولی» (Dennis Crowley) مدیرعامل شرکت Foursquare، مایکروسافت همچنین یک قرارداد چندساله را با آن‌ها به امضا رسانده است تا از داده‌های Foursquare در سرویس‌هایی مانند سیستم‌عامل موبایلی و موتور جست‌وجوی Bing استفاده کند.
روزنامه وال‌استریت توضیح داد که مایکروسافت هم‌اکنون به نخستین و بزرگ‌ترین منبع درآمد شرکت Foursquare تبدیل شده است.
شرکت Foursquare یک مرکز اجتماعی- رسانه‌ای محسوب می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد از مراکز مختلف وارد حساب کاربری خود شوند و مطالب مورد نظر خود را در فیس‌بوک‌، توئیتر و دیگر ابزار‌ها و سایت‌ها به اشتراک بگذارند.
لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۲ میلادی اعلام کرده بود که موتور جست‌وجوی Bing از طریق ابزار Bing Sidebar در حال ارتقا داده‌های Foursquare بوده است.
مایکروسافت طی چند سال گذشته اقدامات گسترده‌ای انجام داد تا در حوزه شبکه‌های اجتماعی توانمند‌تر شود. بر همین اساس مایکروسافت در ژوئیه ۲۰۱۲ شرکت ابزارهای اجتماعی سازمانی Yammer را خریداری کرد و پلتفورم Yammer را از آن زمان به بعد در بسیاری از محصولات و خدمات خود گسترش داد.
لازم به ذکر است که تلاش مراکز خبری برای تماس با مایکروسافت و دریافت هرگونه اطلاعات تکمیلی در این زمینه نتیجه‌ای نداد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *