مایکروسافت یک شرکت عرضه‏‌کننده راهکارهای هوشمندی تجاری را خرید

مایکروسافت یک شرکت عرضه‏‌کننده راهکارهای هوشمندی تجاری را خرید

همکاران سیستم- مایکروسافت شرکت نوپایDatazen Software را که تولیدکننده ابزارهای هوشمندی تجاری است، خریداری کرده است.
به گزارش وب‏سایت venturebeat، مایکروسافت از خرید شرکت کانادایی Datazen Software که در زمینه تولید ابزارهای هوشمندی تجاری کاربرپسند تخصص دارد، خبر داده است. یکی از مدیران شرکت مایکروسافت در این باره گفته است: خرید این شرکت سرعت راهبردهای ما را در حوزه راهکارهای هوشمندی تجاری Power BI تقویت خواهد کرد و به کمک آن خواهیم توانست فرهنگ داده‏‌محور خاصی را برای سازمان‏‌ها ایجاد کنیم که در آن با ابزارهای قابل دسترس و دارای کاربری آسان خواهند توانست بیشترین ارزش را از داده‌‏ها- در هر جایی و بر روی هر وسیله و دستگاهی- حاصل کنند.
ابزارها و نرم‌‏افزاری شرکت نوپای Datazen Software در حال حاضر با ابزارهای همراه تحت ویندوز، اندروید و iOS و نیز با فناوری HTML۵ سازگار است. دیتازن سال گذشته قابلیت پشتیبانی آفلاین را نیز به اپلیکیشن‏‌های همراه خود افزوده بود. این شرکت که پیش از این با نام ComponentArt شناخته می‏‌شد در سال ۲۰۰۲ و در تورونتوی کانادا تاسیس شد.
 خرید این شرکت بویژه از این جهت برای مایکروسافت مهم است که این شرکت تمرکز خود بر دنیای ابزارهای همراه را افزایش داده است. مایکروسافت پیش از این در ماه دسامبر گذشته نیز راهکار هوشمندی تجاری Power BI خود را برای نصب بر روی آیپد عرضه کرده بود.