مایکروسافت یکی از عرضه کنندگان ابزارهای ذخیره ابری را خرید

همکاران سیستم- مایکروسافت از خرید یکی از شرکت‌های فروشنده ابزارهای ذخیره ابری به نام استورسیمپل خبر داده است. این شرکت ابزارهایی عرضه می‌کند که کاربران به کمک آن‌ها می‌توانند داده‌های خود را با سهولت بیشتری در فضاهای پردازش ابری ذخیره کنند.
به گزارش وب سایت zdnet، مایکروسافت که می‌کوشد به یک شرکت عرضه کننده خدمات و ابزار‌ها تبدیل شود، شرکت استور سیمپل (StoreSimple) را به قیمت نامشخصی خریده است. این شرکت که در سانتا کلارای کالیفرنیا مستقر است ابزارهایی عرضه می‌کند که با فناوری فضاهای ذخیره ابری (CiS) یکپارچه شده است.
این شرکت در واقع فناوری پردازش ابری را با نرم افزارهای موجود در زمینه ذخیره داده یکپارچه می‌کند و از ترکیب آن‌ها ابزار جدیدی به دست می‌آورد. این ابزار‌ها هم اکنون برای سیستم عامل‌های ویندوز و وی‌ام‌ویر عرضه می‌شود. استور سیمپل در وب سایت خود این ابزار‌ها را اینگونه معرفی کرده است: ابزار منحصر به فردی که امکان ذخیره با قابلیت‌های بسیار بالا، آرشیوبندی زنده، پشتیبانی از داده‌های ذخیره شده در فضاهای پردازش ابری و بازیابی اطلاعات در صورت بروز فاجعه را برای کاربران فراهم می‌کند.
مقامات شرکت مایکروسافت در این باره گفته‌اند در رویکرد خود به روش‌های ترکیبی پردازش ابری از ابزار‌های این شرکت استفاده خواهند کرد.
تاکنون هیچکدام از این شرکت‌ها اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره این معامله را منتشر نکرده‌اند. فقط از زبان برخی مقامات مایکروسافت نقل شده است که این شرکت همچنان به همکاری و شراکت خود با دیگر شرکت‌هایی که در زمینه ذخیره داده‌ها در فضای پردازش ابری فعالیت می‌کنند و به تولید محصولات و نرم افزار‌ها در این زمینه می‌پردازند، ادامه خواهد داد.