مایکروسافت پوسته‌های لینوکس را روی ویندوز ۱۰ اجرا می‌کند

مایکروسافت پوسته‌های لینوکس را روی ویندوز ۱۰ اجرا می‌کند

همکاران سیستم- بر اساس توضیحات منتشر شده مربوط به کنفرانس Build ۲۰۱۶ مایکروسافت، این شرکت در نظر دارد طی یک هفته‌ای که کنفرانس برگزار می‌شود پلتفرم Bash روی سیستم عامل Ubuntu Linux را مبتنی بر ویندوز به نمایش بگذارد.
به گزارش وبسایت Zdnet، در نخستین روز از برگزاری کنفرانس Build مدیران مایکروسافت تصمیم دارند به عنوان بخشی ازگردهمایی سالانه توسعه‌دهندگان روی موضوع زیر تاکید داشته باشند: «ارتقا خط فرمان ویندوز». البته هنوز به درستی مشخص نیست که روی کدام بخش از فرآیند توسعه خط فرمان ویندوز تاکید می‌شود.
به هر حال در توضیحات اولیه گفته شده است که مایکروسافت در این اقدام از پلتفرم Bash روی سیستم عامل متن‌باز Ubuntu رونمایی می‌کند. پلتفرم Bash یک پوسته برای سیستم عامل لینوکس محسوب می‌شود.
این پلتفرم مجموعه‌ای از افزونه‌ها و برنامه‌های تکمیلی است که مبتنی بر پوسته Bourne ارایه می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند فرمان‌های متنی را با هدف انجام اقدامات ویژه در اختیار بگیرند.
به گفته برخی کارشناسان روی شبکه اجتماعی توئیتر، هم‌اکنون روش‌هایی وجود دارد که به کمک آن می‌توان پوسته Bash را روی ویندوز اجرا کرد که از جمله آنها می‌توان به سیستم‌های کاربردی Cygwin یا MSYS اشاره کرد. ولی به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد یک گام فراتر از این روش‌ها بردارد.