مایکروسافت پس از پانزده ماه ۲۰۰ میلیون ویندوز ۸ فروخت

مایکروسافت پس از پانزده ماه ۲۰۰ میلیون ویندوز ۸ فروخت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرده است تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از ویندوز ۸ را به فروش رسانده است.
به گزارش وب‏ سایت zdnet، تامی رلر، معاون بازاریابی شرکت مایکروسافت اعلام کرده است آمار فروش ویندوز ۸ تاکنون از مرز ۲۰۰ میلیون نسخه گذشته است. شرکت مایکروسافت در ماه می‌سال ۲۰۱۳ تعداد نسخه‌های فروخته شده ویندوز ۸ را بیش از ۱۰۰ میلیون عدد اعلام کرده بود.
شرکت مایکروسافت عرضه ویندوز ۸ و ویندوز آر تی را از ۲۶ اکتبر سال ۲۰۱۲ آغاز کرده بود. این شرکت مدتی بعد اعلام کرده بود در اولین ماه عرضه ویندوز ۸ حدود ۴۰ میلیون نسخه از آن را به فروش رسانده است. مایکروسافت در ژانویه ۲۰۱۳ نیز اعلام کرد این رقم به ۶۰ میلیون نسخه رسیده است.
بر اساس این گزارش، رکود فروش سیستم‌های عامل مایکروسافت همچنان در اختیار ویندوز ۷ است. آمار فروش ویندوز ۷ در طول ۱۲ ماه پس از عرضه به ۲۴۰ میلیون نسخه رسیده بود. ویندوز ۸ از این نظر همچنان عقب است، چرا که با آنکه بیش از ۱۵ ماه از عرضه این سیستم عامل می‌‏گذرد، تعداد نسخه‌های فروخته‏ شده آن به تازگی از ۲۰۰ میلیون گذشته است.
یکی از سخنگویان مایکروسافت نیز اظهارت تامی رلر، معاون بازاریابی این شرکت را تایید کرده و گفته است: مجوزهای فروخته ‏شده ویندوز ۸ از مرز ۲۰۰ میلیون نسخه گذشته است… ویندوز هم‏ اکنون به بخش مهمی از زندگی بیش از ۱. ۵ میلیارد نفر در سراسر جهان تبدیل شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *