ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

مایکروسافت پروژه نرم‌افزاری Project Astoria را کنار گذاشت

مایکروسافت پروژه نرم‌افزاری Project Astoria را کنار گذاشت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت سال گذشته در کنفرانس سالانه Build از طرح جدیدی با نام Project Astoria رونمایی کرد. این طرح  به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می‌داد اپلیکیشن‌های اندرویدی خود را به راحتی به سیستم عامل ویندوز ۱۰ انتقال دهند.
به گزارش وبسایت gsmarena، پس از این کنفرانس قابلیت مذکور ارایه شد و البته بعد از گذشت مدتی این امکان برای ویندوز ۱۰ حذف شد. شرکت مایکروسافت هم‌اکنون به صورت رسمی اعلام کرد که دیگر روی این پروژه کار نمی‌کند.
مایکروسافت توضیح داد که این شرکت در عوض روی iOS Bridge کار می‌کند که به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می‌دهد اپلیکیشن‌های مربوط به سیستم عامل موبایلی iOS را برای ویندوز ارایه دهند. مایکروسافت توضیح داد «در اختیار داشتن دو پل ارتباطی برای ارایه کدهای مربوط به دو سیستم عامل اندروید و iOS در ویندوز غیرضروری بوده است و انتخاب میان آنها گمراهی مراکز نرم‌افزاری را به دنبال داشته است».
مایکروسافت همچنین به تازگی شرکت Xamarin را خریداری کرد. این شرکت به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می‌دهد اپلیکیشن‌های خود را به یک زبان بنویسند و سپس آن را با پلتفرم‌های مختلف سازگار کنند. شرکت مایکروسافت بر این باور است که این دو روش به همراه سیستم Web Bridge برای استفاده از اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب و سیستم Project Centennial برای استفاده از اپلیکیشن‌های Win۳۲ و .NET برای مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری کفایت می‌کند تا بتوانند ابزارهای خود را به ویندوز ۱۰ انتقال دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *