مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به‌روز کرد

مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به‌روز کرد

همکاران سیستم- مایکروسافت آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز ۱۰ را برای اعضای گروه Insider عرضه کرد تا پیش از عرضه عمومی آزمایش‌های لازم روی آن انجام شود.به گزارش وبسایت theinquirer، این نسخه بتا با نام Build ۱۰۵۶۵ عرضه شده است و به صورت ویژه ابزار ارتباطی اسکایپ را به عنوان یک سیستم پشتیبان برای سیستم عامل ارائه می‌دهد.
اگرچه این قابلیت هنوز در نخستین گام‌های خود به‌سر می‌برد، ولی سازگاری با اسکایپ به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق ابزارهای Notification Centre، Messaging و Office ۲۰۱۶ تعامل بهتری با سیستم ارتباطی اسکایپ داشته باشند.
این اقدام که در راستای مدل سازگاری با همه ابزارهای ویندوزی صورت گرفته است، سیاست‌های جدید مایکروسافت را بیان می‌کند. تصمیمات قبلی مایکروسافت بر این بود که ابزارهای Skype Universal/Modern/Metro  توسعه پیدا نکنند.
از دیگر قابلیت‌هایی که در این ویرایش از ویندوز ۱۰ ارائه شده است می‌توان به تب پیش‌نمایش برای مرورگر اینترنتی Edge اشاره کرد. بر این اساس زمانی که کاربر مکان‌نما را روی هر یک از تب‌های باز شده نگه می‌دارد،‌ یک پیش‌نمایش کوچک از آن صفحه ارائه می‌شود.
مرورگر Edge همچنین این قابلیت را در اختیار گرفته است تا با Favourites و Reading Lists سازگار شود. البته باید مجدد به این مسئله اشاره کرد که قابلیت‌های مذکور همچنان در مراحل نخست توسعه به سر می‌برند و می‌توان پیشرفت‌های بیشتری را برای آنها پیش‌بینی کرد.