مایکروسافت همه نسخه‌های ویندوز را وصله کرد

مایکروسافت همه نسخه‌های ویندوز را وصله کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نقاط آسیب‌پذیر امنیتی خود در تمام نسخه‌های سیستم عامل ویندوز را وصله کرد و توضیح داد که اگر این آسیب‌پذیری‌ها گسترش یابند، به هکرها امکان می‌دهند کنترل کامل سیستم را در دست بگیرند.

به گزارش وبسایت Zdnet،  این شرکت بزرگ نرم افزاری در بولتن امنیتی خود که بخشی از طرح امنیتی ماهانه مایکروسافت محسوب می‌شود وصله‌های امنیتی را برای رفع حفره‌های بحرانی منتشر کرد و اظهار داشت که این حفره‌ها به هکرها امکان می‌دهند از راه دور روی رایانه‌های شخصی بدافزار نصب کنند. با این اقدام هکر می‌تواند داده‌های کاربر را تغییر دهد یا آنها را پاک کند. همچنین این امکان برای هکر وجود دارد تا حساب کاربری جدید را روی رایانه شخصی کاربر ایجاد کند.

این حفره‌های بحرانی از نسخه ویندوز ویستا به بعد سیستم عامل مایکروسافت را تحت پوشش قرار می‌دهد و همچنین ویندوز سرور ۲۰۰۸ به بعد این سیستم عامل هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

آن دسته از کاربرانی که با حساب کاربری مدیر شبکه وارد سیستم عامل می‌شود،‌ نسبت به افرادی که با حساب کاربری خانگی و اکانت‌های مخصوص سرور از سیستم عامل استفاده می‌کنند بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.

یک هکر می‌تواند از طریق این حفره‌های نرم‌افزاری بدافزار خود را گسترش دهد و از یک سیستم واسطه یا یک سرور چاپگر استفاده کند تا بتواند کدهای مخرب خود را در سیستم منتشر کند.