مایکروسافت نسخه پیش‌مایش آفیس ۲۰۱۶ را عرضه کرد

مایکروسافت نسخه پیش‌مایش آفیس ۲۰۱۶ را عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از عرضه نسخه پیش‌‏نمایش آفیس ۲۰۱۶ خبر داده است.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، نسخه پیش‏‌نمایش آفیس ۲۰۱۶ را به صورت عمومی منتشر کرده است. مایکروسافت در نسخه جدید آفیس بیش از هر چیز بر قابلیت‏‌های ذخیرش ابری و کار جمعی تاکید کرده است. مایکروسافت برخی از قابلیت‌‏های ویژه‏ای را که تا پیش از این بر روی نسخه‌‏های ابری و تحت وب آفیس در دسترس بود، بر روی نسخه دسکتاپی آفیس ۲۰۱۶ عرضه کرده است که از جمله آنها می‌‏توان به قابلیت «همکاری همزمان» (Real-time Collabartion) اشاره کرد. این قابلیت زمانی مفید است که مثلاً چند کاربر هم‌زمان بر روی یک نسخه متنی Word کار می‌‏کنند. کاربران در چنین مواقعی به کمک این قابلیت می‏‌توانند ویرایش‌‏ها و آنچه را دیگر همکارانشان تایپ می‏‌کنند، به صورت زنده و هم‌زمان رویت کنند.
مایکروسافت به نرم‌‏افزار اکسل نیز قابلیت‏‌های تحلیلی ویژه‌‏ای افزوده است. اشتراک آسان محتواهای اکسل از طریق پلت‏فرم تحلیلی هوشمندی تجاری Power BI، الگوسازی از داده‏‌ها، استنتاج شهودی و خودکار روابط موجود در داده‏ها، قالب‏‌های جدید چارت‏‌ها و نمودارها و غیره از جمله این ویژگی‏‌ها است.
قابلیت‏‌های امنیتی نیز از دیگر ویژگی‏‌هایی است که مایکروسافت به نسخه جدید محصول خود افزوده است. قابلیت احراز هویت چند عاملی و مدیریت حقوق اطلاعات از جمله این ویژگی‏‌های امنیتی است.
شرکت مایکروسافت قرار است نسخه اصلی آفیس ۲۰۱۶ را در پاییز سال جاری روانه بازار کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *