مایکروسافت نسخه پیش‌مایش آفیس ۲۰۱۶ را عرضه کرد

مایکروسافت نسخه پیش‌مایش آفیس ۲۰۱۶ را عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از عرضه نسخه پیش‌‏نمایش آفیس ۲۰۱۶ خبر داده است.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، نسخه پیش‏‌نمایش آفیس ۲۰۱۶ را به صورت عمومی منتشر کرده است. مایکروسافت در نسخه جدید آفیس بیش از هر چیز بر قابلیت‏‌های ذخیرش ابری و کار جمعی تاکید کرده است. مایکروسافت برخی از قابلیت‌‏های ویژه‏ای را که تا پیش از این بر روی نسخه‌‏های ابری و تحت وب آفیس در دسترس بود، بر روی نسخه دسکتاپی آفیس ۲۰۱۶ عرضه کرده است که از جمله آنها می‌‏توان به قابلیت «همکاری همزمان» (Real-time Collabartion) اشاره کرد. این قابلیت زمانی مفید است که مثلاً چند کاربر هم‌زمان بر روی یک نسخه متنی Word کار می‌‏کنند. کاربران در چنین مواقعی به کمک این قابلیت می‏‌توانند ویرایش‌‏ها و آنچه را دیگر همکارانشان تایپ می‏‌کنند، به صورت زنده و هم‌زمان رویت کنند.
مایکروسافت به نرم‌‏افزار اکسل نیز قابلیت‏‌های تحلیلی ویژه‌‏ای افزوده است. اشتراک آسان محتواهای اکسل از طریق پلت‏فرم تحلیلی هوشمندی تجاری Power BI، الگوسازی از داده‏‌ها، استنتاج شهودی و خودکار روابط موجود در داده‏ها، قالب‏‌های جدید چارت‏‌ها و نمودارها و غیره از جمله این ویژگی‏‌ها است.
قابلیت‏‌های امنیتی نیز از دیگر ویژگی‏‌هایی است که مایکروسافت به نسخه جدید محصول خود افزوده است. قابلیت احراز هویت چند عاملی و مدیریت حقوق اطلاعات از جمله این ویژگی‏‌های امنیتی است.
شرکت مایکروسافت قرار است نسخه اصلی آفیس ۲۰۱۶ را در پاییز سال جاری روانه بازار کند.