مایکروسافت نسخه جدید ابزارهای مدیریتی خود را پاییز عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قصد دارد نسخه‌های جدیدی از ابزارهای مدیریتی و راهکارهای مجازی سازی کسب و کار خود را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ وارد بازار کند.
به گزارش وب سایت zdnet، مایکروسافت بر اساس برنامه زمان بندی خود تلاش می‌کند جدید‌ترین نسخه‌های ابزار مدیریتی و راهکار مجازی سازی خود را در قالب بسته نرم افزاری MDOP ۲۰۱۲ (بسته بهینه سازی دسکتاپی مایکروسافت) تا قبل از پایان سال جاری میلادی وارد بازار کند. مایکروسافت همچنین از عرضه ابزار مجازی سازی جدیدی به نام یو‌ ای وی (UE-V) خبر داده‌اند. یو‌ ای وی در واقع یک ابزار مجازی سازی است که به کاربران دستگاه‌های تحت ویندووز ۷ یا ۸ اجازه می‌دهد تغییرات مورد نظر خود را بدون نیاز به تغییر پیکربندی نرم افزارهای کاربردی و یا تنظیمات این دستگاه‌ها انجام دهند.
براساس این گزارش، بسته بهینه سازی دسکتاپی مایکروسافت (MDOP) مجموعه متنوعی از راهکارهای عرضه شده از سوی این شرکت برای کسب و کار‌ها و شرکت‌های تجاری را در بر می‌گیرد. ابزار مجازی سازی نرم افزارهای کاربردی (App-V)، ابزار مجازی سازی دسکتاپی کسب و کار‌ها (MED-V)، ابزار مدیریت پیشرفته سیاست‌های گروهی (AGPM)، خدمات فهرست دارایی‌ها (AIS)، ابزار ره‌گیری و مدیریت بیت لاکر (MBAM) و ابزار عیب یابی و بازیابی اطلاعات (DART) و ابزار ره گیری خطاهای دسکتاپی مایکروسافت (DEM) از جمله راهکارهایی است که قرار است در جدید‌ترین بسته نرم افزاری مایکروسافت برای کسب و کار‌ها عرضه شود.
مایکروسافت قصد دارد با عرضه بسته نرم افزاری MDOP کاربران را ترغیب کند به عضویت خدمات پرداخت مدت معین این شرکت درآیند. مایکروسافت هم اکنون برنامه‌ای با عنوان سافت ویر آشورنس (Software Assurance) طراحی کرده است که کاربران با عضویت در آن می‌توانند به ازای پرداخت حق اشتراک ماهانه و یا سالانه برخی از راهکارهای مایکروسافت، از آن‌ها استفاده کنند. این شرکت در حال حاضر بسته نرم افزاری MDOP خود را (به قیمت یک دلار به ازای هر کاربر) در اختیار مشتریانی قرار می‌دهد که از خدمات امنیتی ویندوز ایتیون پی سی (Intune PC) استفاده می‌کنند.