مایکروسافت نرم افزار لینک را با ابزارهای همراه سازگار می‌کند

همکاران سیستم- واحد کسب و کارهای شرکت مایکروسافت اعلام کرده این هفته نسخه‌هایی از راهکار ارتباطات یکپارچه لینک (Lync) خود را روانه بازار می‌کند که با ابزارهای همراه تحت سیستم‌های عامل ویندوز فون ۸ و آی او اس اپل سازگاری دارد.
به گزارش وب سایت zdnet، لینک که یکی از نرم افزارهای ساخت مایکروسافت برای پیام دهی فوری و ارتباط از راه دور است از این هفته برای کسب وکارهایی که در محل کار خود از آیفون، آیپد و گوشی‌های هوشمند تحت ویندوز فون ۸ استفاده می‌کنند، قابل دسترسی خواهد بود. مایکروسافت نسخه‌ای از نرم افزار لینک را که با گوشی‌های تحت ویندوز ۸ سازگار است از یازدهم مارس در دسترس کاربران این گوشی‌ها قرار داده است و تلاش می‌کند در اواخر این هفته نیز نسخه‌های سازگار با ابزارهای همراه اپل را عرضه کند. مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده نسخه سازگار با آی او اس اپل دارای ویژگی‌های جدیدی است، از جمله اینکه کاربران هم‌زمان می‌توانند هم از نرم افزار لینک برای شرکت در یک کنفرانس از راه دور شرکت کنند و هم از نرم افزار پاورپوئینت برای ارائه مطالب خود استفاده کنند.
یکی از سخنگویان مایکروسافت اعلام کرده نسخه‌ای از لینک که با سیستم عامل اندروید سازگار است از آوریل سال جاری در دسترس کسب و کارهای کاربر قرار خواهد گرفت. مایکروسافت همچنین از تلاش خود برای یکپارچه کردن لینک و اسکایپ خبر داده و اعلام کرده مرحله اول این یکپارچه‌سازی تا قبل از ژوئیه امسال به اتمام خواهد رسید.
شرکت مایکروسافت پیس از این نسخه ۲۰۱۰ لینک را با آیفون، آیپد و گوشی‌های تحت ویندوز فون ۷ سازگار کرده بود.