مایکروسافت نرم‏‌افزار کار جمعی لینک را برای ویندوز ۱. ۸ عرضه کرد

مایکروسافت نرم‏‌افزار کار جمعی لینک را برای ویندوز ۱. ۸ عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نرم‏‌افزار کار جمعی لینک (Lync) خود را برای نصب بر روی ویندوز ۱. ۸ عرضه کرده است.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت نسخه به‌‏روزرسانی‌‏شده جدیدی از نرم‌‏افزار لینک را روانه بازار کرده است که با ویندوز ۱. ۸ سازگار است. مایکروسافت قابلیت‏‌های جدیدی به این نسخه افزوده است، با این همه هنوز این سوال به قوت خود باقی است که چرا این شرکت نرم‌‏افزار اسکایپ خود را با لینک ادغام نمی‌‏کند و از ترکیب آن‌ها محصول واحدی نمی‌‏سازد. این دو نرم‌‏افزار در حال حاضر اشتراکات زیادی دارند که از جمله آن‌ها می‌‏توان به برخورداری از قابلیت ذخیره فهرستی از تماس‏‌ها، ایجاد تماس از طریق پیام فوری و امکان به اشتراک‏‌گذاری صفحات نمایش اشاره کرد. با این همه یکی از مزایای لینک نسبت به اسکایپ این است که با استفاده از آن می‌‏توان به فهرستی از ملاقات‏‌های آتی دسترسی داشت.
شرکت مایکروسافت در ماه می‌ امسال دو نرم‌‏افزار اسکایپ و لینک را با هم یکپارچه کرد. این یکپارچگی بدین معناست که این دو نرم‏‌افزار می‌‏توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اما هنوز امکان ایجاد تماس‏‌های ویدئویی بین این دو نرم‌‏افزار برقرار نشده است.
نرم‏‌افزار لینک فقط برای کاربران تجاری و کسب و کار‌ها راه‏‌اندازی شده است و بر اساس اعلام مایکروسافت در ماه می‌، مورد استفاده پنج میلیون کاربر قرار داشته است. اما اسکایپ هم مورد استفاده کاربران خانگی است و هم کسب و کارهای تجاری. به همین دلیل است که آمار کاربران اسکایپ چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون نفر است.