مایکروسافت نرم‏‌افزار کار جمعی لینک را برای ویندوز ۱. ۸ عرضه کرد

مایکروسافت نرم‏‌افزار کار جمعی لینک را برای ویندوز ۱. ۸ عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نرم‏‌افزار کار جمعی لینک (Lync) خود را برای نصب بر روی ویندوز ۱. ۸ عرضه کرده است.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت نسخه به‌‏روزرسانی‌‏شده جدیدی از نرم‌‏افزار لینک را روانه بازار کرده است که با ویندوز ۱. ۸ سازگار است. مایکروسافت قابلیت‏‌های جدیدی به این نسخه افزوده است، با این همه هنوز این سوال به قوت خود باقی است که چرا این شرکت نرم‌‏افزار اسکایپ خود را با لینک ادغام نمی‌‏کند و از ترکیب آن‌ها محصول واحدی نمی‌‏سازد. این دو نرم‌‏افزار در حال حاضر اشتراکات زیادی دارند که از جمله آن‌ها می‌‏توان به برخورداری از قابلیت ذخیره فهرستی از تماس‏‌ها، ایجاد تماس از طریق پیام فوری و امکان به اشتراک‏‌گذاری صفحات نمایش اشاره کرد. با این همه یکی از مزایای لینک نسبت به اسکایپ این است که با استفاده از آن می‌‏توان به فهرستی از ملاقات‏‌های آتی دسترسی داشت.
شرکت مایکروسافت در ماه می‌ امسال دو نرم‌‏افزار اسکایپ و لینک را با هم یکپارچه کرد. این یکپارچگی بدین معناست که این دو نرم‏‌افزار می‌‏توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اما هنوز امکان ایجاد تماس‏‌های ویدئویی بین این دو نرم‌‏افزار برقرار نشده است.
نرم‏‌افزار لینک فقط برای کاربران تجاری و کسب و کار‌ها راه‏‌اندازی شده است و بر اساس اعلام مایکروسافت در ماه می‌، مورد استفاده پنج میلیون کاربر قرار داشته است. اما اسکایپ هم مورد استفاده کاربران خانگی است و هم کسب و کارهای تجاری. به همین دلیل است که آمار کاربران اسکایپ چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون نفر است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *