مایکروسافت نرم‌افزارهای ناخواسته را از شبکه سازمانی پاک می‌کند

مایکروسافت نرم‌افزارهای ناخواسته را از شبکه سازمانی پاک می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت بر این باور است که هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده است تا جلوی فعالیت آگهی‌افزارها، ابزارهای سرقت داده در مرورگرهای اینترنتی و نرم‌افزارهای ناخواسته (PUA) در شبکه‌های سازمانی گرفته شود.به گزارش وبسایت PCworld، غول نرم‌افزاری جهان از روز گذشته سیستم محافظت PUA خود را برای تمام محصولات ضد-بدافزاری خود در اختیار کاربران سازمانی قرار داد.
این قابلیت که مبتنی بر سیستم مرکز محافظت Endpoint مایکروسافت (SCEP) و محافظت خط مقدم Endpoint مایکروسافت (FEP) ارایه شده است، در قالب یک گزینه کاربردی ارایه می‌شود و مدیران شبکه می‌توانند آن را فعال کند.
تاییدیه‌های مربوط به PUA تمام به‌روزرسانی مربوط به ابزارهای ضد بدافزار و سیستم‌های محافظتی ابری را شامل می‌شوند و بنابراین سازمان‌ها به هیچ پیکربندی دیگری نیاز نخواهند داشت.
نرم‌افزارهای ناخواسته به آن دسته از برنامه‌هایی گفته می‌شود که پس از نصب شدن، بدون آگاهی کاربر دیگر برنامه‌ها را هم به صورت خودکار نصب می‌کنند، آگهی‌های تبلیغاتی را منتشر می‌کنند تا ترافیک اینترنتی را افزایش دهند، اطلاعات مربوط به تنظیمات مرورگر اینترنتی را سرقت می‌کنند، یا اینکه با درخواست‌های جعلی در سیستم‌های پرداخت اختلال ایجاد می‌کنند.
محققان مرکز محافظت بدافزاری مایکروسافت روی وبلاگ رسمی خود نوشتند: «این ابزارها می‌توانند خطرات آلوده شدن شبکه شما به بدافزار را افزایش دهند و باعث شوند تشخیص آلودگی به بدافزار برای شما دشوارتر شود. این اتفاق می‌تواند زمان مربوط به بخش کمک‌رسانی، IT و کاربر را برای پاکسازی نرم‌افزار هدر دهد».