مایکروسافت نتوانست مشکل Outlook با سیستم‌عامل جدید اپل را برطرف کند

مایکروسافت نتوانست مشکل Outlook با سیستم‌عامل جدید اپل را برطرف کند

همکاران سیستم- اپل هفته گذشته آخرین نسخه از سیستم عامل رایانه‌ای خود را عرضه کرد. ولی زمانی که کاربران اپل رایانه‌های خود را به‌روزرسانی کردند، نرم‌افزار Outlook مایکروسافت روی آن از کار افتاد. پس از این اتفاق مایکروسافت یک به‌روزسانی عرضه کرد تا این مشکل را برطرف کند، اما این به‌روزرسانی هم کارآمد نبود.
به گزارش وبسایت theinquirer، به‌روزرسانی مایکروسافت برای رایانه‌های مک با نام  Office for Mac ۲۰۱۱ ۱۴.۵.۶ عرضه شد تا از این طریق به صدها ایمیل شکایت در مورد خرابی نرم‌افزار پست الکترونیکی آن در سیستم عامل Mac OS X El Capitan اپل پاسخ دهد.
مایکروسافت توضیح داد: «این به‌روزرسانی برای رفع مشکل پیش آماده در جریان سازگاری نرم‌افزار ایمیل با سیستم عامل Mac OS X El Capitan عرضه شده است. مشکل پیش آمده در جریان سازگاری حساب کاربری مبتنی بر Outlook مایکروسافت برای Mac ۲۰۱۱ با این به‌روزرسانی برطرف می‌شود».
با این وجود برخی کاربران همچنان اعلام می‌کنند که مشکلات آنها برای به‌روزرسانی پست الکترونیکی برطرف نشده است و نسخه ۲۰۱۶ نرم‌افزار Outlook برای رایانه‌های مک کارایی ندارد.
یکی از کاربران در این خصوص توضیح داد: «من به‌روزرسانی عرضه شده توسط مایکروسافت را که قرار بود این مشکل را برطرف کند، نصب کردم. همچنان Outlook نمی‌تواند کار کند و دایره درحال چرخش کنار موشواره به حرکت خود ادامه می‌دهد و هیچ نتیجه‌ای صورت نمی‌گیرد».
لازم به ذکر است کاربران مک از تاریخ ۳۰ سپتامبر به بعد می‌توانند سیستم عامل OS X El Capitan را به صورت رایگان در اختیار بگیرند. این سیستم عامل از تمام دستگاه‌هایی که پس از سال ۲۰۰۹ میلادی ساخته شده‌اند پشتیبانی می‌کند و البته برخی مدل‌های سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ با نسخه‌های OS X ۱۰.۶.۸ و بالاتر می‌توانند آن را در اختیار بگیرند.