مایکروسافت نام فروشگاه Windows Store را عوض می‌کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت برای تقویت هرچه بیشتر و جذابیت آن برای کاربران فروشگاه اینترنتی Windows Store مشکلات فراوانی را پیش‌رو می‌بیند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، مایکروسافت قصد ندارد توسعه فروشگاه اینترنتی Store را کنار بگذارد. در حقیقت به نظر می‌رسد که مایکروسافت ایده‌های جدید در سر می‌پروراند و مدیران شرکت برای جذابیت هرچه بیشتر آن تلاش می‌کنند.

شرکت مایکروسافت قصد دارد نام فروشگاه اینترنتی Windows ۱۰ Store را به Microsoft Store تغییر دهد. آخرین نسخه آزمایشی سیستم عامل ویندوز ۱۰ مخصوص به‌روزرسانی بزرگ پاییز که با نام Fall Creators Update شناخته می‌شود این تغییر نام را شامل شد آیکون‌ خرید رنگارنگ و زیباتر را برای Store ارایه کرد.

شرکت مایکروسافت تاکنون هیچ خبر رسمی در این زمینه منتشر نکرده است تا طرح آن در مورد تغییرنام فروشگاه Windows Store مشخص شود. لازم به ذکر است این شرکت در مورد پرسش خبرنگاران در مورد تغییر این برند هم هیچ خبری نداد.

مایکروسافت همچنین تلاش می‌کند از Progressive Web Apps به عنوان روش جدید برای افزایش تعداد و کیفیت اپلیکیشن‌های مستقر در فروشگاه Store استفاده کند. گوگل بزرگترین رقیب در عرصه Progressive Web Apps محسوب می‌شود، با این وجود مایکروسافت به این مسئله اشاره کرد که تصمیم دارد از پلتفرم مذکور پشتیبانی کند.

هفته گذشته در جریان برگزاری «نشست Edge Web مایکروسافت» مدیران این شرکت توضیح دادند پلتفرم Progressive Web Apps را به فروشگاه Windows Store می‌آورند و این اتفاق در نسخه بعدی سیستم عامل مایکروسافت یعنی Redstone ۴ صورت می‌گیرد.