مایکروسافت نامگذاری سیستم .NET را تغییر داد

مایکروسافت نامگذاری سیستم .NET را تغییر داد

همکاران سیستم- بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در شرکت مایکروسافت ASP.NET ۵ از این پس با نام ASP.NET Core ۱.۰ شناخته می‌شود، نام .NET Core ۵ به .NET Core ۱.۰ تغییر کرده است و Entity Framework ۷ نیز با نام Entity Framework Core ۱.۰ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.به گزارش وبسایت ZDnet، «اسکات هانسلمن» مدیر مرکز Principal Program مایکروسافت این نام‌های جدید را روی وبلاگ رسمی خود منتشر کرد. دلیل این تغییر نام به اواخر سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد. در آن زمان مایکروسافت .NET Framework را برای سیستم .NET Core راه‌اندازی کرد. هم‌زمان با این اتفاق مایکروسافت اعلام کرده بود که در نظر دارد بخش‌های بیشتری از framework برنامه‌نویسی .NET را متن‌باز کند و آن را به صورت هم‌زمان در قالب ASP.NET ۵ برای لینوکس و مک هم ارایه دهد. هسته مرکزی این فعالیت‌ها .NET Core به عنوان بخشی از سیستم .NET Framework بود.
نسخه ASP.NET ۴.۶ که هم‌اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد مبتنی بر .NET Core ساخته نشده است و بر پایه .NET Framework فعالیت می‌کند. بر این اساس نسخه .NET Core از سیستم ASP.NET باعث گمراهی کاربران می‌شد. زیرا با سیستم جدید ASP.NET ۵ تشابه اسمی دارد.
با توجه به اینکه تمرکز آتی مایکروسافت بر .NET Core معطوف شده است، مقامات این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرده بودند که مایکروسافت در نظر دارد به‌روزرسانی‌های خود را در این زمینه ارایه دهد. به‌روزرسانی سیستم .NET Framework و همچنین برخی از زیرمجموعه‌های آن شامل .NET Core سالی یک بار انجام می‌شود.