مایکروسافت مرکز ویژه‏‌ای برای مقابله با جرایم سایبری راه‏‌اندازی کرد

مایکروسافت مرکز ویژه‏‌ای برای مقابله با جرایم سایبری راه‏‌اندازی کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از راه‌‏اندازی مرکز ویژه‌‏ای برای مقابله جرایم سایبری خبر داده است.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است در ساختمان‏‌های اصلی خود در ردموند واشنگتن یک مرکز ویژه را راه‏‌اندازی کرده است که کارکنان این شرکت به همراه سایر کسب و کار‌ها و مجریان قانون می‌‏توانند در آنجا برای مقابله با جرایم سایبری با یکدیگر همکاری کنند. مایکروسافت در حال حاضر حدود ۱۰۰ وکیل، مأمور تحقیق و تفحص، کار‌شناس فنی و تحلیل‏گر را گردهم آورده است تا پدیده‏‌هایی همچون نرم‌‏افزارهای تقلبی، هرزه‌‏نگاری و سوءاستفاده از کودکان، کلیک‏‌های کاذب و دیگر تهدیدات سایبری مقابله کنند.
دیوید فین، یکی از مشاوران حقوقی مایکروسافت در زمینه جرایم دیجیتالی درباره این مرکز گفته است: مرکز [مقابله با] جرایم سایبری در مایکروسافت جایی است که در آن کار‌شناسان ما با مشتریان و شرکایمان گردهم می‌‏آیند تا فقط بر یک موضوع تمرکز کنند: حفظ امنیت آنلاین افراد.
مشخص نیست که آیا کارایی این مرکز بیش از کلاه سفیدهایی خواهد بود که در زمینه مقابله با جرایم سایبری به صورت آنلاین با این شرکت همکاری می‌‏کنند یا نه. مایکروسافت و سایر شرکت‏‌های بزرگ دنیای آی تی در زمینه مبارزه با جرایم سایبری با نهادهایی مثل اف بی‌ آی، پلیس اینترپُل و غیره همکاری می‌‏کنند تا امنیت دنیای آنلاین را حفظ کنند.
بر اساس این گزارش، در این مرکز از تکنیک‏‌های مختلفی برای مقابله با جرایم سایبری استفاده خواهد شد. سایت پرینت (SitePrint) از جمله این تکنیک‏‌ها است که به کمک آن نقشه‏‌هایی از شبکه‌‏های سازمان‏‌یافته مجرمان سایبری تهیه می‌‏شود. فوتودی ان‌ ای (PhotoDNA) نیز که یکی از مهم‌ترین فناوری‏‌های پیشرو در زمینه مقابله با هرزه‌‏نگاری از کودکان است، از جمله دیگر این تکنیک‏‌ها است.