مایکروسافت مجوزهای Windows Server را گسترش داد

مایکروسافت مجوزهای Windows Server را گسترش داد

همکاران سیستم- مدیران مایکروسافت پاییز گذشته اعلام کردند که در نظر دارند گزینه استفاده از مجوزهای شخصی (BYOL) را برای سیستم Windows Server ارایه دهند. هم‌اکنون جزییات بیشتری در این زمینه منتشر شده است. به گزارش وبسایت Zdnet،
از ابتدای فوریه ۲۰۱۶ کاربرانی که مجوزهای Windows Server را تحت پوشش Software Assurance مورد استفاده قرار می‌دهند، می‌توانند مزایای خدمات جدید مایکروسافت موسوم به  Azure Hybrid Use یا HUB را در اختیار بگیرند.
سیستم HUB به کاربران امکان می‌دهد بدون استفاده از Windows Server و تنها با استفاده از مجوزهای Windows Server، ماشین‌های مجازی مبتنی بر فضای Azure را در اختیار بگیرند. آن دسته از کاربران سازمانی که مجوزهای استفاده از Windows Server Datacenter را در اختیار دارند، یک گزینه اضافه هم پیش‌روی خود می‌بینند: این کاربران می‌توانند خدمات مذکور را در ماشین‌های مجازی پیش‌‌فرض (VM) و ماشین‌های مجازی Azure VM در اختیار بگیرند.
کاربران سازمانی دیگر که مجوزهای Standard را در اختیار گرفته‌اند نیز قادر خواهند بود ماشین‌های مجازی پیش‌فرض یا Azure VM را به کار برند. مجوز واحد مبتنی بر Windows Server نیز به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا از Windows Server مبتنی بر فضای پردازش ابری Azure در ۱۶ هسته مجزا استفاده کنند.