مایکروسافت متروی لندن را به‌روز می‌کند

مایکروسافت متروی لندن را به‌روز می‌کند

همکاران سیستم- مایکروسافت از آغاز همکاری‌هایی با شرکت بریتانیایی راه‌اندازی خدمات اینترنتی Telent و شرکت مشاورات فناوری CGI خبر داده است تا مبتنی بر سیستم اینترنت اشیا(IoT) شبکه حمل‌ونقل زیرزمینی لندن را به‌روز کند.
بر اساس مطلبی که در وبسایت theinquirer به نقل از  از وبلاگ‌های رسمی دولت بریتانیا منتشر شده است، این همکاری به منظور مدرن‌سازی سیستم مانیتورینگ “خطوط زیرزمینی لندن” انجام می‌شود و طی آن با دریافت اطلاعات دقیق از هزاران دستگاه و حسگر هوشمند، نقاط بحرانی خطوط ریلی پایتخت انگلستان شناسایی می‌شود که البته تمامی این اتفاقات از طریق نرم‌افزار Azure Intelligent Systems Services مایکروسافت صورت می‌گیرد.
به گفته مایکروسافت،‌این سیستم نرم‌افزاری فرآیند مانیتورینگ دستی متروی لندن را کارآمد و آسان می‌کند، امنیت را در آن افزایش می‌دهد و امکان ارتقای سیستم‌های غیرفعال را فراهم می‌آورد و به‌صورت لحظه‌ای و در آن‌ِ واحد نکات پیش آمده در مورد هر بخش را به نمایش می‌گذارد. شرکت مایکروسافت همچنین توضیح داده است که نرم‌افزار جامع آن شرایط لازم برای تعمیر سریع بخش‌ها، ارایه خدمات بهتر و کاهش هزینه‌های سیستم را فراهم می‌کند.
در یک فایل ویدیویی که با عنوان “استفاده از اینترنت اشیا برای خطوط متروی لندن” منتشر شد، “استیو پیرز”(Steve Pears) مدیر شرکت Telent توضیح داد: «ما با این کار قصد داشتیم سازمان‌های ارایه خدمات ریلی از جمله متروی لندن سیستم‌های مخصوص مانیتورینگ بخش‌های مختلف خود را مدرن کنند و همه چیز به صورت یکپارچه ارایه شود».
پیرز در ادامه گفت: «اطلاعات ارزشمندی که از حسگرها به‌دست می‌آیند، بخش‌های مختلف از جمله دما و رطوبت هوا را محاسبه می‌کنند تا ابزارهای هوشمند و سیستم‌های هشدار دهنده بتوانند مبتنی بر فضای پردازش ابری امنیت لازم را داشته باشند. بسیاری از سیستم‌های مانیتورینگ دستی هم‌اکنون می‌توانند با این قابلیت کارآمد شوند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *