مایکروسافت ظرفیت ذخیرش ابری وان‏‌درایو را برای کسب‏‌وکارهای تجاری افزایش داد

مایکروسافت ظرفیت ذخیرش ابری وان‏‌درایو را برای کسب‏‌وکارهای تجاری افزایش داد

همکاران سیستم- رقابت بی‏‌امان حاکم بر صنعت پردازش ابری بازیگران این صنعت را واداشته است برای جلب نظر کاربران و مشتریان یا دست به کاهش قیمت خدمات خود بزنند یا ظرفیت ذخیرش پایگاه‏‌های خود را افزایش دهند. در تازه‏‌ترین مورد، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است ظرفیت ذخیرش پایگاه وان‏‌درایو را برای کسب و کارهای مشتری خود از ۲۵ گیگابایت به یک ترابایت افزایش می‌‏دهد.
به گزارش وب‏‌سایت computerworld‌، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است ظرفیت ذخیرش داده در پایگاه پردازش ابری وان‌‏درایو (اسکای درایو سابق) خود را برای کسب و کارهای تجاری از ۲۵ گیگابایت به یک ترابایت افزایش داده است. این افزایش ظرفیت ذخیره هم شامل حال کاربران نسخه معمولی وان‏‌درایو شده است و هم شامل حال کاربرانی که از نسخه‏‌های متصل به آفیس ۳۶۵ استفاده می‌‏کنند.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر هزینه استفاده از نسخه معمولی وان‏‌درایو به ازای هر کاربر ۵ دلار در ماه است. مایکروسافت به کاربران این نسخه از وان‏‌درایو اجازه داده است به صورت رایگان از بسته نرم‌‏افزاری تحت وب آفیس آنلاین (نسخه Productivity) نیز استفاده کنند. این شرکت همچنین در اقدامی قصد دارد به کاربران اجازه دهد در سال اولی که مشترک استفاده از این خدمات می‌‏شوند، نصف هزینه‌‏های آن را بپردازند. این طرح تشویقی قرار است از سپتامبر عرضه شود.
شرکت مایکروسافت همچنین اعلام کرده است کسب و کارهای تجاری برای اولین بار می‌‏توانند راهکار «وان‏‌درایو برای کسب و کار‌ها» را با نسخه ProPlus آفیس ۳۶۵ مورد استفاده قرار دهند. این نسخه از آفیس، در واقع یک بسته آفیس دسکتاپی تحت پردازش ابری است که با حق اشتراک ماهانه ۱۲ دلار فروخته می‌‏شود. مشترکان این محصول همچنین به یک ترابایت فضای ذخیره به ازای هر کاربر دسترسی خواهند داشت. «وان‌‏درایو برای کسب و کار‌ها»‌‌ همان نسخه Pro از اسکای درایو سابق است که کارکنان کسب و کار‌ها می‌‏توانند فایل‏‌ها و اسناد کاری و شخصی خود را در آنجا ذخیره کنند و به اشتراک بگذارند.
در حال حاضر، بازار راهکارهای ویژه ذخیره و به اشتراک‏‌گذاری فایل‏‌های کاربران کسب و کار‌ها محل رقابت عرضه‌‏کنندگان کوچک و بزرگی مثل باکس، دراپ‏‌باکس، آکسلیون، واچ داکس، اگنیت، گوگل، آی بی‌ ام، کریتیکس و ای‌ ام سی است. شرکت دراپ‌‏باکس در حال حاضر به ازای هر یک ترابایت فضای ذخیرشی که برای کارکنان کسب و کارهای تجاری عرضه می‌‏کند ماهیانه ۱۵ دلار دریافت می‌‏کند. شرکت باکس نیز به ازای هر یک ترابایت ماهیانه ۱۵ ترابایت و برای استفاده‌‏های نامحدود نیز ماهیانه ۳۵ دریافت می‌‏کند. گوگل نیز برای خدمات مشابهی که «Google Apps for Business» نام دارد ماهیانه ۵ دلار به ازای هر کاربر دریافت می‌‏کند. کاربرانی که از این خدمات استفاده می‌‏کنند به یک فضای ۳۰ گیگابایتی نیز برای جی میل و پایگاه پردازش ابری گوگل درایو دسترسی دارند. کاربران برای استفاده از فضاهای یک ترابایتی گوگل نیز ماهیانه باید ۸۹ دلار بپردازند.