مایکروسافت صفحه‌کلید و موشواره عرضه کرد

مایکروسافت صفحه‌کلید و موشواره عرضه کرد

همکاران سیستم- این روزها کار کردن روی نمایشگرهای لمسی و ارتقا ویندوز اصلی‌ترین هدف مایکروسافت محسوب می‌شود. اما این مسئله باعث نشده است تا غول نرم‌افزاری جهان ارتقا صفحه‌کلید و موشواره خود را کنار بگذارد.
مایکروسافت سال گذشته هم‌زمان با معرفی سیستم‌عامل ویندوز ۸ یک صفحه‌کلید و موشواره مخصوص آن عرضه کرده بود و هم‌اکنون محصولات دیگری سازگار با این سیستم‌عامل را به دست کاربران رسانده است.
کارشناس مرکز خبری cnet در این خصوص توضیح داد که او طی چند روز گذشته صفحه‌کلید جدید مایکروسافت را در اختیار داشته و با آن تایپ کرده است و به اعتقاد او این محصول یک صفحه‌کلید کاملا کاربردی و راحت است.
این صفحه‌کلید به صورت منحنی طراحی شده است و بر این اساس از قسمت میانی به دو طرف خمیده شده و کلیدها در کنار آن امتداد یافته است. در این ابزار کلید مخصوص عدد “۶” در مکان مناسبی قرار نگرفته و تایپ کردن با آن اندکی دشوار است که البته این اتفاق را برای کلید BackSpace هم می‌توان دید. اما در کل باید گفت که کاربر با این صفحه‌کلید احساس راحتی می‌کند.
موشواره‌ای که مایکروسافت عرضه کرده است Sculpt Ergonomic Mouse نام دارد. نیمی از این دستگاه موشواره و نیم دیگر آن گوی مخصوص حرکت صفحه است که کاربر از گرفتن آن در دست احساس راحتی می‌کند. البته باید توجه داشت که این موشواره به اندازه بزرگ طراحی شده است و روی آن کلید مخصوص Windows وجود دارد که با فشردن آن به صورت مستقیم وارد منوی اصلی می‌شویم.
این صفحه‌کلید و موشواره با یکدیگر ۱۳۰ دلار فروخته می‌شوند و از هفته آینده به دست کاربران جهانی می‌رسند.